Nie będziemy wygrywać wyborów, jeśli trafnie nie odpowiemy na pytanie, dlaczego przegraliśmy - mówi w 3x3 posłanka PO Joanna Mucha, autorka manifestu o przyszłości Platformy i opozycji. Nie zauważyliśmy zmiany nastrojów społecznych, PiS wygrał, bo wyszedł naprzeciw potrzebie bezpieczeństwa socjalnego - dodaje rozmówczyni Agaty Kondzińskiej. Dlatego, zdaniem posłanki PO, trzeba ludziom zaproponować sprawne państwo, realizujące właśnie tę potrzebę socjalnego bezpieczeństwa, bez łamania konstytucji, bez psucia demokracji, bez wycofywania nas z Europy.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Trafny manifest i ostatnie ostrzeżenia dla wodzów opozycji. Pani Joanno proszę zgłosić publicznie nowe gremium partyjne - szczere - mające najważniejszy cel Polskę - nie liczące na układy ale na wyborców i pani wygra.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Takie państwo jest możliwe. Ustrój nazywa się politea. Ale w takim państwie nie ma partii politycznych.
  @wnukhubala
  Politea była ustrojem rozważanym przez greckich antycznyck filozofów, począwszy od Arystotelesa.
  Ustroje zbliżone do politei były w niektórych miastach/państwach starozytnej Grecji.
  Dla większych państw nie jest możliwe działanie takiego jego ustroju (problem organizacji ciała ustanawiającego i egzekującego prawo).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Opozycja, nawet zjednoczona, nie ma szans wygrać z PiSem. Trzeba poczekać, aż PiS upojony sukcesem w opinii publicznej, straci wszelkie hamulce i doprowadzi do takiej katastrofy, jak w końcu rządów Gierka. Wystarczy, że utopi budżet w superlotnisku imienia Lecha Kaczyńskiego
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  uszy bolą patrzeć
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  cel: wygrać z pisem
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ten głos był potrzebny.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Państwo tak naprawdę nie istniało za rządów PO-PSL. Dobrze, że nie pojawił się ktoś z chęcią dmuchnięcia w ten domek z kart, bo wszystko by się rozleciało. Wypuścić z państwowej kasy 260 miliardów, to chyba rekord świata. Ile można by za te pieniądze zrobić dobrego dla ludzi. A to, co robiono w Warszawie i w innych miastach z mieszkańcami kamienic, to gorzej niż trzeci świat. Tylko dwa przykłady, bo długich postów nie chce się nikomu czytać. Podłość, podłość, podłość. Tak można w skrócie ocenić rządy Platformy. I wy chcecie wrócić do rządzenia? Wstydu nie macie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Czyli co - wygrać żeby wygrać - potem się zobaczy.
  PiS obiecał haracz 500+, to my dołożymy drugie tyle?
  To ma być program??
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `