W rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz minister kultury Piotr Gliński zaprzecza, że dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie prof. Jerzy Miziołek zwolnił w trybie dyscyplinarnym prof. Antoniego Ziembę. Od kilku tygodni od pojawienia się nowego dyrektora trwa wielki spór w Muzeum Narodowym. Wielu żąda jego dymisji. Co na to minister który, wbrew protestom polskiego oddziału Międzynarodowej Rady Muzeów, Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz opinii środowiska artystycznego powołał na to stanowisko prof. Miziołka? Pyta Justyna Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Pan Minister uważa, że dewastacja jednej z najważniejszych w Polsce instytucji kultury jest ok, bo dyrektor "ma prawo podejmować decyzje" (czyli zwalniać i szykanować). Według Pana Ministra MNW od kilkunastu (!) lat wymaga zmiany, w MNW od kilkunastu (!) lat sytuacja jest zła. Jak rozumiem, prof. Miziołek to osoba, która jest w stanie i potrafi temu złu zaradzić. Wbrew twierdzeniom wybitnych muzealników, historyków sztuki, wbrew opiniom związków zawodowych i przedstawicieli organizacji skupiających najbardziej zainteresowanych.
  @Ufo
  powinien może się spotakać z Czapskim jak jego poprzednik intelektualista ??????
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Kretyn broni kretyna.
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  Na początku rozmowy głupawe uśmieszki i rozlatane oczka, na koniec garść komunałów. A nie lepiej byłoby po prostu powiedzieć prawdę? 'Mianowałem p. Miziołka po to, żeby zaorał Muzeum Narodowe w Warszawie i on to robi, więc nie widzę powodów, żeby go odwoływać.' Przecież działania p, Miziołka i jego plany są po myśli p. Ministra. Muzeum Narodowe ma być instytucją pseudopatriotycznej propagandy i polityki historycznej PiS, a nie miejscem dyskusji i krytycznego myślenia. Zamiast sztuki - łuk triumfalny ku czci, zamiast doświadczonych, wybitnych specjalistów - partyjni nominaci, zamiast dzieł - jarmarczne foliowe wydruki.
  już oceniałe(a)ś
  30
  0
  Trzeba zrobić dyrektorem aktora Morawskiego, on ma doświadczenie.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Rozwiązanie na poziomie wspólnych uzgodnień. Zabierzcie mu profesurę.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  zawsze wbrew wszystkim, zawsze w trybie skandalicznym bądź bez trybu, zawsze w oparach absurdu
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Zmiany wymaga osoba na stanowisku ministra kultury.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem"
  już oceniałe(a)ś
  6
  0