Potwierdziły się informacje 'Wyborczej' o nowym sejmowym klubie PSL-Koalicja Polska. Przeszło do niego dwóch posłów, którzy zostali wykluczeni z PO za złamanie dyscypliny partyjnej w styczniu 2018 roku. Chodziło wtedy o głosowanie ws. liberalizacji prawa do aborcji. To Marek Biernacki i Jacek Tomczak. Nad przejściem do klubu PSL zastanawia się jeszcze Joanna Fabisiak, również wykluczona z PO za głosowanie ws. aborcji. Dołączył do niego także jeszcze szerzej nieznany poseł Radosław Lubczyk, wcześniej był w Nowoczesnej.

Czy to zamyka drogę do koalicji PSL z PO?

Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Panu Kamyszowi chodzi o podbicie stawki. Kanapowa niby-koalicja nic nie znaczy.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Panowie zapiszcie się do PiS-u tam jest wasze miejsce i wasze poglądy, a piepszenie o waszym tym, że chcecie walczyć jest jakąś zasłoną . Wstyd panowie
  @emer
  Zmiana barw po wyborach może zostać lepiej wyceniona.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Światopogląd to oni mają w portfelu, ale lud to kupi!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Z 3% poparcia koalicja ministranta i głośnikowego procesji z Kalwarii Zebrzydowskiej rzeczywiście będzie siłą! Chłopy z umysłem pańszczyźnianym, mamy XXI wiek- opamiętajcie się! Co to za nacja? Litości!
  @mezzanera
  Poseł Tomczak pochodzi z "Jaśniepanów" i od lat walczy o zwrot pałaców z hektarami (za to w Sejmie raczej mało aktywny).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jednak wszystkim zależy na utrzymaniu stołka i korytka, a nie interes ponadpartyjny dla ludzi, gospodarki i państwa jako całości. Te wartości w programach wszystkich koalicji i partii to mydlenia oczu plebsowi - bo i tak jak po wyborach mi się zmienią układy to przez 4 lata i tak mi mogą skoczyć.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Stuknijcie się kłonicą w ten głupi łeb. 4 posłów i koalicja. Dostaniecie tak po dupie że wreszcie skonczy się to wasze pajacowanie.
  @Aser
  Pełna zgoda
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dlaczego Schetyna tak sie upiera na koalicję z PSL?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panu Kosiniakowi i innym miłośnikom KK polecam lekturę "Sodoma - hipokryzja i władza w Watykanie",
  Frédéric Martel i wtedy skończy się rozdmuchana przez pis i kościół dyskusja o LGTB.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `