Do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęły trzy nazwiska kandydatów na Szefa Krajowego Biura Wyborczego - poinformowała na Twitterze PKW. Są to kandydatury Magdaleny Pietrzak, Mirosława Sanka i Pawła Szrota. Każda z tych osób w jakiś sposób powiązana jest z Prawem i Sprawiedliwością. Pietrzak była m.in. sekretarzem Miasta Zduńska Wola, a od grudnia 2016 roku jest zastępcą dyrektora Departamentu Spraw Parlamentarnych Kancelarii Prezesa Ministrów; Sanek obecnie jest zastępcą Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W latach 2016-17 był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a wcześniej był szefem gabinetu politycznego MEN. Pracował również w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prowadził biura poselskie parlamentarzystów PiS; Szrot od 2015 r. jest wiceszefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Choć nie był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, pełnił funkcję wicedyrektora biura parlamentarnego PiS. Państwowa Komisja Wyborcza sprawdzi teraz, czy zgłoszenia spełniają wymogi formalne, a w najbliższych dniach zaprosi kandydatów na spotkanie.
Więcej
    Komentarze
    W tę stronę ( nieważne kto i jak glosuje , liczy się kto głosy liczy) pis zmierza od... zawsze.
    już oceniałe(a)ś
    13
    0
    Co na to Polacy?
    @lizabet
    Większość ma to w d... Grunt, żeby kasa się zgadzała i mięso nie podrożało;-)
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @lizabet
    Polacy? Cóż, zajęci konsumpcją.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @lizabet
    Jacy Polacy ? Ten oglupialy tłum oportunistow i karierowiczow. Polaków już nie ma jest kupiony pincsetka suweren.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    @lizabet
    Społeczeństwa już nie ma. Jest tłum, wołający o przywódcę. Czekający na Godota i narzekający na opozycję.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    @lizabet
    Polacy w kościele albo w centrach handlowych/biedronkach
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Ten scenariusz był możliwy do przewidzenia. Już w grudniu 2015 roku było oczywiste, że przestępcza władza zmierza do zapewnienia sobie wieloletniej dyktatury, poczynając od zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego i unieważnienia, de facto, wszelkich niewygodnych zapisów prawa oraz obezwładnienia demokratycznych mechanizmów państwa prawa. Wtedy należało tę władzę obalić, wtedy był ten czas, by przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży zmusić obecnych faktycznych właścicieli Polski do ustąpienia. Teraz? Co zrobimy?
    @ktl
    Wszyscy pojdziemy na wybory !
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Jedną z różnic systemu totalitarnego nad demokratycznym jest ta , iż w tym pierwszym nie trzeba wstawać wcześnie rano , by dowiedzieć się kto wygrał wybory ! Wynik znasz już przed wyborami !
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    Czy kogoś coś dziwi....?
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    I co? PRL powraca... Najpier pozbyliśmy my się młodych bo wyemigrowali a teraz pozbyliśmy się demokracji..
    już oceniałe(a)ś
    7
    0
    nie będą uczciwe wybory, to już pewne. pytanie tylko czy pójdą na całość jak w PRL-u, czy tylko podrasowanie wyniku. właściwie i to i to wygląda brzydko, co się z tą Polską dzieje???
    już oceniałe(a)ś
    5
    0