Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował dziś, że prokuratura ma wdrożyć śledztwo w sprawie posiedzenia w Sali Kolumnowej, które odbyło się 16 grudnia 2016 roku. Zdaniem opozycji obrady były nielegalne, ponieważ nie wpuszczono na nie niektórych ich posłów, nie dopuszczano ich do głosu i nie można było stwierdzić, czy było kworum. - To jest bardzo ważne orzeczenie, bardzo ważna decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie, która stwierdza ni mniej, ni więcej, że marszałek być może dopuścił się złamania prawa, a nasze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa było zasadne - mówi poseł PO, Cezary Tomczyk, który ujawnia też zeznania marszałka Terleckiego. Jakie? Zobacz w materiale Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  życzę sobie : mniej filmów , więcej materiałów do czytania
  @lator
  Popieram. Jeśli źródłem jest wideo, niech będą wersje równoległe. Od cywilizacji obrazkowej może i nie ma odwrotu, ale podobno GW szanuje mniejszości.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @lator
  Dla wprawnego czytelnika czytanie jest kilkakrotnie szybsze od słuchania. Najlepiej to widać, gdy puści się materiał filmowy z tekstem i wyciszy się dźwięk. Doczekać się nie można kolejnej kwestii. Ja po prostu nie mam cierpliwości do słuchania.
  Ale czasem trzeba zrozumieć, że mają materiał filmowy i ktoś musiałby usiąść, żeby to przepisać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Oni muszą tą "reformę" sądów przeprowadzić, bo inaczej będą siedzieć.
  już oceniałe(a)ś
  33
  1
  Może trudno w to uwierzyć, ale większość ludzi potrafi szybciej czytać niż pani dziennikarka mówi. Zabawianie takich ludzi filmikami to marnowanie ich czasu. A to nieładnie, bo w końcu płacą za tę prenumeratę.
  @nikanor
  Też mnie to niepomiernie wkurza. Jakbym chciał gadające głowy to bym sobie obejrzał TV albo YT.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Naprawdę musi być filmik? Ale naprawdę? Może chociaż dajcie czytelnikom wybór - film ALBO słowo pisane? Naprawdę nie wszyscy akceptują panoszącą się wszędzie kulturę obrazkową.
  @Franek.Dolas
  Na dodatek sam filmik poprzedza jeszcze reklama.
  Redakcjo! Nie nabijaj prenumeratorów w karafkę, choćby i kryształową.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  po decyzji sedziego istnieje ryzyko iż nowa ''demokracja'' rekoma nijakiego Ziobro odsunie go od dalszego procedowania i wsadzi tam gdzie ''gorszy sort ''znależć się powinien bo już niczego i nikogo się nie boi ,biedny sędzia może siedzieć jako prosta konsekwencja pustosłowia ''to dla was Polacy ''..czy tego już kiedyś nie było ...?
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Do posła PIS-u Czartoryskiego:

  Olśniła debila chwila więc wrzasnął Eureka!
  Wszedł w gó..., by zaraz pytać jaka to rzeka?
  Rubikon! Z brzegi krzyknęli złośliwi.
  Debil w gó...e nie bardzo się zdziwił.
  Tak niewiele debilom potrzeba,
  by z gówna sięgać do nieba.
  Z autopsji znacie ten obrazek:
  gęba debila co myśli, że został cesarzem.

  ...i to by było na tyle.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Odważny sędzia, orzekł zgodnie z prawdą i własnym sumieniem. Oby doczekał wolności, bo reżym go teraz ukarze za mówienie prawdy. Byle ograniczyli się do wyrzucenia go z pracy, aby nie zostal więźniem sumienia.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  I widać jasno, że Bezprawie i Niesprawiedliwość zasługuje na tą nową nazwę.
  A tak przy okazji, warto głosując dopisać przy stawianym znaku "X" dopisać: "To mój zdecydowany wybór!"
  @szum57@wp.pl
  A ONI to przekreślą i napiszą "pomyliłem się, to jest mój zdecydowany wybór". Możliwość nieograniczonego gryzmolenia po karcie do głosowania na kilometr cuchnie przekrętem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @szum57@wp.pl
  Liczę na to, że ukaże się instrukcja do skutecznego oddania głosu.
  A swoją drogą... jeśli w poprzednich wyborach wyborcy nie mogli ogarnąć w jaki sposób oddać głos i skreślali na chybił trafił kogoś z pierwszej strony książeczki, bo wertować się im nie chciało, albo przerastało ich intelektualne możliwości, to jak ci sami wyborcy mają nie stracić głowy mając taki bogaty wybór?
  "Osiołkowi w żłoby dano..."
  już oceniałe(a)ś
  0
  0