Biuro Ochrony Rządu stało się służbą "w likwidacji". I tak właśnie funkcjonuje.
Z "braku danych uzasadniających dostatecznie podejrzenie popełnienia czynu" prokuratura umorzyła śledztwo ws. inwigilacji byłych szefów służb podejrzewanych o rozpętanie afery podsłuchowej.
TVP Info opublikowała podsłuchaną trzy lata temu rozmowę Radosława Sikorskiego z szefem Orlenu Jackiem Krawcem. Sikorski zawiadomił prokuraturę.
Ściganie Wałęsy przez pion śledczy IPN jest możliwe dzięki przepisom, które Zbigniew Ziobro umieścił w 2016 r. w znowelizowanej ustawie o prokuraturze. - Ustawa jest tak skonstruowana, by prokurator generalny mógł decydować o siłach i środkach w...
"Za przelaną krew dla Polski, za pracę zawodową i społeczną zostałem nagrodzony dezubekizacją" - pisze 95-latek do rzecznika praw obywatelskich. Grozi mu obcięcie emerytury, bo w PRL pracował w szpitalu podległym MSW.
W poniedziałek napisaliśmy, kto dowodził akcją inwigilacji opozycji, i podaliśmy jej szczegóły. Teraz czas na ruch prokuratury.
Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o wszczęciu śledztwa w sprawie inwigilacji działaczy Obywateli RP, KOD i posłów opozycji. Policja nie ma sobie nic do zarzucenia
Do inwigilacji Obywateli RP, KOD i posłów opozycji w czasie "sądowych" protestów wykorzystano specjalną komórkę wywiadowczą policji, samochody obserwacyjne i podsłuchy pięciodniowe, na które nie musi się zgadzać sąd
Pusty Sejm nadal chronią policyjne patrole, a stalowe barierki chronią teren parlamentu na całej długości ulicy Wiejskiej. Płotu pilnują policjanci, choć już nie tak liczni jak podczas lipcowych protestów w obronie niezależności sądów.
Przez półtora roku podkomisja smoleńska dowiodła, że mając wszelkie środki, można nie mieć żadnych wyników. Prezes PiS daje jej jeszcze osiem miesięcy, ale szef podkomisji już się tłumaczy z nadchodzącej klęski.
MSWiA zabrało ponad połowę renty rodzinnej matce gen. Mariana Janickiego, szefa BOR w czasach rządów PO. 76-letnia Lidia Janicka została zdezubekizowana, mimo że jest inwalidką I grupy i nie ma ręki. Na życie ma jej teraz wystarczyć 1000 zł.
Jeszcze w 2013 r. nic nie wskazywało na to, że Matthew Tyrmand zostanie sympatykiem PiS. Mówił, że kocha wolność i krytykował podpalenie przez narodowców tęczy na placu Zbawiciela.
W czwartek prezes słowem nie wspomniał o podkomisji Macierewicza, chociaż ta dzień wcześniej wyprodukowała kolejną absurdalną tezę o wybuchu, tym razem na skrzydle samolotu.
10 kwietnia 2018 r. ma się odbyć ostatnia miesięcznica smoleńska. Do tego czasu w Warszawie staną pomniki smoleńskie i "poznamy prawdę" - ogłosił prezes PiS.
Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych chce zapewnić pomoc psychologiczną objętym ustawą dezubekizacyjną byłym funkcjonariuszom i ich rodzinom.
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przygotowań do "fizycznej likwidacji" szefa MON Antoniego Macierewicza. Ma nawet podejrzanego, ale się tym nie chwali. - Bo nie ma czym - twierdzą nasi rozmówcy.
W 25. rocznicę odwołania rządu Jana Olszewskiego PiS sławi Antoniego Macierewicza, Lecha Wałęsę określa "TW Bolkiem". Opozycja nocną uchwałę Senatu nazywa wylewaniem pomyj na historię Polski
Ma się czego obawiać - tak prezes PiS mówił o przesłuchaniu Donalda Tuska w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej i zaniechania sekcji zwłok jej ofiar. Tusk odpowiedział: - Prezes mnie nie przestraszy.
Kaczyński twierdzi, że Tusk "nie jest geniuszem". A przecież swój wybór na szefa Rady Europejskiej przewidział pięć lat wcześniej.
Z serwisu YouTube wykasowano film z konferencji, którą w 2013 r. zorganizowała Solidarna Polska - partia Zbigniewa Ziobry. Prokuratura szuka filmu, bo to dowód w śledztwie dotyczącym wyłudzenia pieniędzy z UE.
Sejmowa komisja ustawodawcza ma w czwartek zatwierdzić dwa wnioski uderzające w kompetencje SN. Pierwszy dotyczy ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, drugi - wyboru prezes TK.
Trzy samobójstwa i pięć śmiertelnych zawałów - to pierwsze efekty przyjętej przez PiS ustawy obcinającej emerytury i renty funkcjonariuszom, którzy choć jeden dzień przepracowali w organach bezpieczeństwa PRL.
Sąd Najwyższy ustępuje w sprawie koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcy Macieja Wąsika. Zawiesił postępowanie, w którym miał orzec, czy ich proces wróci na wokandę. Teraz los polityków PiS jest w rękach Trybunału...
Tydzień po zawetowaniu przez Andrzeja Dudę dwóch ustaw dotyczących sądownictwa PiS wysyła prezydentowi poważny sygnał ostrzegawczy.
Za dwa tygodnie wchodzi w życie znowelizowana ustawa o sądach powszechnych. Na objęcie stanowisk czeka 150 sędziów delegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości. Sędziami i prezesami zostaną też zaufani prokuratorzy ministra Ziobry.
Protestowałeś przeciw rządowi? Twój wizerunek i rejestracja samochodu mogą być w systemie rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych. Według źródeł "Wyborczej" dane policji przekazywane są ABW, która zarządza systemem. Policja zaprzecza.
- To łamanie prawa - mówi były szef CBA Paweł Wojtunik o ujawnionych przez "Wyborczą" działaniach policji wobec demonstrantów i Ryszarda Petru. Policja twierdzi, że dbała o ich bezpieczeństwo. A opozycja zawiadamia prokuraturę
W najbliższy wtorek Sąd Najwyższy zdecyduje, co zrobić z wnioskiem o odłożenie posiedzenia w sprawie dalszych losów koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcy Macieja Wąsika.
Za rządów Platformy Obywatelskiej "Gazeta Polska" i tytuły braci Karnowskich tworzyły jedność. Teraz te środowiska mocno ze sobą rywalizują - pisze Wojciech Czuchnowski w Magazynie Świątecznym. Na dodatek obie grupy atakuje "Warszawska Gazeta"....
PiS przepchnął ustawę o Sądzie Najwyższym przez parlament w tempie pendolino, a prezydent spotka się z prof. Gersdorf. Będzie weto?
Łukasz Piebiak jeszcze niedawno bronił przed Zbigniewem Ziobrą sędziego Igora Tulei. Marcin Warchoł był wrażliwym na ludzką krzywdę pracownikiem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. To oni stoją za rzekomo poselskimi ustawami demolującymi polskie...
W poniedziałek o godz. 11 prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z prof. Małgorzatą Gersdorf. Nie wiadomo, czy wcześniej podpisze ustawę PiS rozwiązującą Sąd Najwyższy.
Przyjęcie ustawy PiS o Sądzie Najwyższym oznacza, że wszyscy obecni sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku. A to najprawdopodobniej skutkuje odejściem trzech sędziów SN zasiadających w Państwowej Komisji Wyborczej.
Protestujący w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Kielcach oraz w kilkudziesięciu innych miastach i miasteczkach w całej Polsce wyszli na ulice w obronie niezależności sądów. Największa demonstracja odbyła się na...
Dlaczego PiS się tak spieszy? Po nocnych obradach komisji sprawiedliwości odpowiedź na to pytanie zaczyna być coraz bardziej kluczowa.
Ustawę o Sądzie Najwyższym PiS przeprowadza w trybie przewidzianym w przypadku wojen i klęsk żywiołowych. Ale wszystkich zaskoczył prezydent Andrzej Duda.
Gdy w Sejmie posłowie debatują nad jedną z kluczowych zmian w ustroju państwa - o Sądzie Najwyższym, miejsce przeznaczone dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy jest puste.
Pułkownik Piotr Rękosiewicz jest od wczoraj nowym komendantem straży marszałkowskiej. Specjalizuje się w likwidowaniu zagrożeń takich jak próba wdarcia się do budynku rządowego czy okupacja urzędu.
PiS do końca wciska gaz w pędzie do zakończenia procesu przejmowania sądownictwa w Polsce. Ukoronowaniem jest zakończenie działalności Sądu Najwyższego w kształcie, który znamy od 1990 r.
Sędziów Sądu Najwyższego ma mianować wybrana przez PiS Krajowa Rada Sądownictwa, a nie minister Ziobro - taką zmianę w projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym proponuje resort sprawiedliwości.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.