Kim są, kim chcieliby być? Co myślą o sobie i jaką kreślą przed sobą przyszłość? Oto kolejne wyznania twórców naszej "Gazety Młodych"
Pielgrzymi i tydzień fiesty, kolorowe peleryny chroniące od deszczu i plecaki z logo ŚDM, happeningi przy "Adasiu", a nawet... pojazdy wojskowe - takie widoki miała redakcja "Gazety Wyborczej" w czasie Światowych Dni Młodzieży.
Kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być? Co myślimy o sobie i jaką kreślimy przed sobą przyszłość? To my, młodzi
Artur Rojek o projekcie Electroni Beats
W 2016 roku na rzece Netta w Augustowie startuje XXI edycja ?Co Ma Pływać Nie Utonie".
Fale morskie to tylko jedne z wielu innych. Świetlne, radiowe, spinowe, grawitacyjne, kwantowe... Wymieńcie którykolwiek dział fizyki, a z pewnością znajdziecie tam jakieś fale. Dla fizyków są one chlebem powszednim.
Używamy ich od lat. Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, za pomocą latawców dowiódł, że chmury są naelektryzowane, a pioruny to zjawisko elektryczne. A bracia Wright wzorowali na nich konstrukcję samolotów.
Żeglowanie było wielką pasją Alberta Einsteina. Uczony na jeden z rejsów po Jeziorze Genewskim zaprosił nawet Marię Skłodowską-Curie. Ale nie tylko dlatego żeglarstwo jak żaden inny sport jest tak mocno związane z fizyką
Największym w dziejach latającym zwierzęciem był pterozaur Kecalkoatl, który żył w późnej kredzie w Ameryce Północnej. Miał skrzydła o rozpiętości 10 m i ważył blisko ćwierć tony. Ale smoki z "Gry o tron" są większe. Czy to możliwe?
Kiedy doskwiera ci upał, włączasz wentylator. To zwykle pomaga, choć fizyka jest nieubłagana: w zamkniętym pomieszczeniu wentylator podgrzewa powietrze, a nie schładza. Jak to więc działa?
Opinie szefów stref ekonomicznych oraz prezydenta Starachowic po zakończeniu Pracowni Miast.
Toma Justyniarskiego, pomysłodawcę akcji "Dzieci czytają książki psom w schroniskach", będziemy gościć w środę o godz. 19 w płockiej księgarnio-kawiarni "Czerwony Atrament" przy ul. Kolegialnej 4.
Ogłuszające afrykańskie trąby - przeklinane, ale przez wielu ubóstwiane - znalazły się na liście rzeczy, których nie można wnosić na stadiony Euro 2016. Wraz z bronią, racami, dronami i seksistowskimi banerami. Szkoda?
Już dziś, w sobotę 18 czerwca, w Królikarni Co Jest Grane 24 Festival. Na dwóch scenach wystąpią świetni polscy artyści, będą atrakcje dla dzieci, filmowa sekcja o Kieślowskim i stoiska warszawskich restauracji.
?NIK rozpoczęła śledztwo ws. wprowadzenia przez PiS tysięcy osób do spółek skarbu państwa. W tle jest wydatkowanie setek milionów złotych. Równolegle do wszczynania postępowań kontrolnych przeprowadzane będą przez NIK analizy oświadczeń majątkowych...
męskie granie 2016,
O usunięciu Pomnika Wdzięczności dla Armii Czerwonej z pl. Żołnierza zadecydowali w maju szczecińscy radni. Jakkolwiek by tego nie oceniać - to znacząca zmiana dla tej części miasta. A może nawet szansa na lepsze jej wykorzystanie?
"Na razie dokładny koszt inwestycji nie jest znany". Kłopot? Nie. Budujemy i już. Może zdążymy z przecinaniem wstęgi na kolejną kampanię wyborczą?
Tu nie ma wielkiej filozofii. Im więcej ludzi zgłosi się do punktu rejestracji potencjalnych dawców szpiku, tym więcej ludzi zostanie uratowanych. Ja przed chwilą to zrobiłem.
Po tym, jak Dominika Maciejasz w tekście ?Etiologia chciwości i strachu? napisała o dręczeniu zwierząt w polskich laboratoriach (Gazeta Wyborcza z 30 maja), dostaliśmy wiele listów od naukowców.
Czy wiedzieliście o tym, że zamiast młotka można użyć banana, zbyt ostry gwóźdź powoduje pęknięcie deski, a zwykły młotek uderza z siłą nawet trzykrotnie przewyższającą ciężar ciała? Wbijanie gwoździ to prawdziwa gratka dla fizyka!
Kolejne uczennice z Kujawsko-Pomorskiego zaangażowani w powstawanie "Gazety Młodych" opowiadają o sobie i swoich marzeniach.
Serwis Legia.sport.pl, ale też Warszawa.sport.pl, szuka stażystów do pisania o sporcie. O aktualnym mistrzu Polski Legii Warszawa, ale też Polonii, siatkarzach Politechniki, sporcie amatorskim i rekreacji w stolicy. Nie krępujcie się - piszcie, co...
Napisz, jak zmieniła się wieś. Albo pokaż na zdjęciach codzienność w Twojej szkole. Do wygrania cenne nagrody!
Podlewanie to czysta fizyka. Już pierwszy moment uruchomienia ogrodowej podlewaczki konfrontuje nas z równaniem Bernoulliego, a użycie konewki oznacza kontakt z niestabilnością Plateau-Rayleigha.
Od środy w Katowicach odbywał się największy kongres gospodarczy, na którym w tym roku potwierdziło udział ponad 8 tys. uczestników. Byliśmy tam też my.
"Wyborcza" napisała prawdę o kulisach wydzierżawienia byłej rządowej willi w Wolińskim Parku Narodowym przez fundację związaną z ustosunkowanym politykiem Arturem Balazsem - uznał prawomocnie sąd.
Szukamy ich, ślemy im kosmiczne listy w butelce, choć - jak ostrzega słynny brytyjski fizyk Stephen Hawking - spotkanie z wysoko zaawansowaną cywilizacją może się dla nas skończyć równie katastrofalnie jak dla Indian przybycie Kolumba.
Za swoją rolę w ?Nienasyconych?, nominowany do Oscara Ralph Fiennes został okrzyknięty przez światową krytykę jako: ?olśniewający? i ?wyzywający?. Harry Hawkes, czyli postać grana przez aktora w nowym obrazie Luci Guadagnino (?Jestem miłością?),...
Oto kolejna seria autoportretów uczniów z Kujawsko-Pomorskiego zaangażowanych w powstawanie "Gazety Młodych". Jaką widzą przed sobą przyszłość?
Bardzo prosimy o wykreślenie jawora z naszej mapy Puszczy Białowieskiej, którą dostaliście w ostatni poniedziałek z ?Wyborczą?.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.