Egzekucja rolnika podczas reformy rolnej w Chinach Mao Zedonga w latach 1950-52. Właściciel około ćwierćhektarowej działki został oskarżony o 'wyzyskiwanie chłopów'
Chiny Mao Zedonga. Publiczne potępienie 'elementów kontrrewolucyjnych' na ulicach Pekinu 8 stycznia 1967 r. Prześladowani mają na głowach specjalne czapki, na których wypisane zostały ich przestępstwa przeciw maoizmowi.
Chiny Mao Zedonga. Lata 70., komuna Xiangyang w prowincji Jiangsu. Amatorski teatr rewolucyjny potępia Konfucjusza i Lin Biao, zastępcę Mao Zedonga, który zorganizował przeciw niemu spisek. Rewolucja kulturalna, która oficjalnie trwała od 1966 do 1969 r. (a w rzeczywistości aż do śmierci Mao w 1976 r.), była ostatnią wielką kampanią chińskiego przywódcy. Mogła pochłonąć życie 1,5 mln ludzi, wielu zostało uwięzionych, zesłanych i pozbawionych stanowisk. Historycy nie są pewni, dlaczego Mao zaapelował do uczniów i studentów, żeby 'oczyścili partię' ze zdemoralizowanych kadr, a kraj z pozostałości dawnego porządku.