31 października abp Salvatore Pennacchio ma przyjechać do Polski, a 3 listopada złoży listy uwierzytelniające prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
Na nowego nuncjusza czekają ważne personalne decyzje. To w dużej mierze od niego zależy, jak będzie wyglądał polski Kościół w najbliższych latach, on odpowiada za obsadzanie wakatów w diecezjach, a tych - i to w ważnych miejscach - w kolejnych latach będzie kilka.
Wiek emerytalny osiągnęli już kard. Stanisław Dziwisz z Krakowa i abp Edward Ozorowski. W tym roku 75 lat skończą też bp Andrzej Suski z Torunia i bp Wiesław Mering z Włocławka. W przyszłym roku trzeba będzie znaleźć następcę abp. Henryka Hosera w diecezji warszawsko-praskiej. A w kolejnych latach nominować jeszcze ordynariusza w Świdnicy (za biskupa Ignacego Deca) i metropolitę gdańskiego (obecnie jest nim abp Sławoj Leszek Głódź).
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Najpierw to wyłączyli szefa NIK Kwiatkowskiego już w 2015 roku ,NIkt Macierewiczowi nie przeszkadza w wydawaniu na Misiewiczów .Koszty utrzymania władzy przez tych bufonów niewykształconych i głupich są już niewyobrażalne ,a środki wymierzone przeciwko własnemu społeczeństwu ,na posterunkach torturują ludzi podczas przesłuchań ,macierewicz i błaszczak podsłuchują wszystkich bez ograniczeń co tydzień rozbijają rządową limuzyne a MINISTRAMI I PREMIERAMI są sami Misiewicze.
Tak to jest schizma w kościele katolickim i trwa od ostatniego soboru w Watykanie nieprzerwanie od 1962 roku ,II SOBÓR W Watykanie nie został oficjalnie zamknięty (1965) i nie zakończył się reformą ani też kościół oficjalnie nie potępił KOMUNIZMU.Niema też dokumentu ustalającego kierunki historyczne na nadchodzący czas.Dokonano natomiast zmian w liturgij i języka mszy.
Obawiam się że trzeba znacznie większych sił i środków żeby skruszyć pomroczny katotaliban.
TEŻ TAK MYŚLĘ uwazam że nie piąścią trzeba walnąć w s tół ale młotkiem pierd..l..nąć w łeb a najmocniej DZIWISZA agenta i jeszcze kilku HOSERÓW, ale zapytać należy księdza Lemańskiego i jeszcze kilku innych (KTÓRYCH tu NIE WSKAŻĘ)
A le zauważ że artykuł jest z "30 października 2016 | 17:47"