Więcej
    Komentarze
    Dla tych co uwierzyli, że to "zdjęcia" czy "rzeczywisty widok z kosmosu" jak podaję redakcja, prostuje, że to komputerowe wizualizacje 3D wykonane przez grafików współpracujących z NASA. W realu żadne góry nie sięgają dziesiątek kilometrów wzwyż (jak rzeźba terenu na tych obrazach), ani żadne światła, choćby największych aglomeracji, nie oświetlacją tak piękną zieloną łuną wody czy tym bardziej szelfu na odległość dalszą niż kilka kilometrów. Jakkolwiek, obrazy te są bardzo efektowne, wymiatają ...i to jest właśnie geniusz tego typu artystów graficznych.
    @Kuba K. (bloody) Oj Kuba Kuba ty jestes zwykly patafian.Ani nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ani nigdy nie leciales samolotem a udajesz eksperta
    już oceniałe(a)ś
    0
    18
    @Kuba K. (bloody) Racja. Wszystkie zdjęcia typu: "Ziemia nocą widziana z kosmosu" to ściema. Ziemia nocą widziana z kosmosu jest tylko ciemną plamą, niczym więcej, bez tych pięknie rozświetlonych miast, których gołym okiem nie jesteśmy w stanie zobaczyć, z dwóch powodów: po pierwsze, światło miast nie przebije się przez atmosferę do obserwatora na orbicie i po drugie, obserwator jest za daleko, żeby takie rzeczy dostrzec. Te zdjęcia to nic innego jak nachalna obróbka komputerowa albo robione są przy zastosowaniu specyficznych filtrów, które wzmacniają widzialne światło. Innymi słowy, gołym okiem z kosmosu nie zobaczymy pięknie rozświetlonej światłami miast Ziemi, wbrew temu, co się wszystkim wydaje.
    już oceniałe(a)ś
    6
    8
    @waldeck_13 cyt. ,,Ziemia nocą widziana z kosmosu jest tylko ciemną plamą, niczym więcej, bez tych pięknie rozświetlonych miast, których gołym okiem" LOOL człowieku, gdzie ty żyjesz ?? :DD Ziemia od strony nocy z kosmosu wygląda pięknie. A światła miast widać i to bardzo. Tutaj masz nagrane niesamowite video prosto ze stacji ISS. www.youtube.com/watch?v=FG0fTKAqZ5g
    już oceniałe(a)ś
    7
    3
    @perkis1234 Już ci odpowiedziałem w innym miejscu. To ja się raczej pytam: LOL gdzie ty żyjesz, skoro tak łatwo wierzysz w każdą bzdurę?
    już oceniałe(a)ś
    3
    8
    @waldeck_13 Gołym okiem może i nie widać, ale zdjęcia raczej wykonywane są aparatem, a sam obiektyw umożliwia na przybliżanie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    3
    @waldeck_13 "światło miast nie przebije się przez atmosferę do obserwatora na orbicie" Jakżeś taką bzdurę wymyślił? Co niby te światło zatrzymuje? Jakby to była prawda, to żadnego sztucznego satelity nie można byłoby zobaczyć bo jego światło kilkaset tysięcy słabsze od świateł miast też nie powinno się przebić przez atmosferę.
    już oceniałe(a)ś
    13
    0
    @anj2 Światło jest zatrzymywane przez powietrze. Nie całe, tylko jego spora część, napisałem przecież wcześniej wyraźnie. A sztucznego satelitę gołym okiem też nie zobaczysz. Więc o co ci chodzi?
    już oceniałe(a)ś
    1
    8
    @anj2 A poza tym to od kiedy jakikolwiek sztuczny satelita emituje światło? Niby po co miałby to robić? Tobie się już chyba całkiem coś pokićkało.
    już oceniałe(a)ś
    2
    3
    @waldeck_13 Naprawdę nigdy nie widziałeś przesuwającego się po nocnym niebie sztucznego satelity?
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    @Hubert Michalak Naprawdę wierzysz, że z kilkuset kilometrów jesteś w stanie dostrzec obiekt wielkości kilku lub kilkunastu metrów? Co najwyżej, przy dużym szczęściu widzisz przez moment odbicie światła słonecznego w ich panelach, ale nie samego satelitę. To odbicie jest bardzo mocne i punktowe, dlatego przez chwilę widać je z Ziemi. Ale nijak to się ma do rozproszonego światła miast obserwowanego z kosmosu.
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Piękna pikseloza...
    już oceniałe(a)ś
    99
    9
    "Nocny krajobraz od NASA. W centrum zdjęcia widać Włochy." Sam bym na to nie wpadł. Tak przy okazji, skoro inne zdjęcia zostały podpisane tylko "Nocny krajobraz od NASA.", to mam rozumieć, że szanowny dziennikarz nie wiedział co to za część kuli ziemskiej?
    już oceniałe(a)ś
    67
    1
    Miniaturki ze strony NASA powiększone i wklejone na stronę wyborczej. Po drugie zdjęcia są "wizjami artystycznymi" przeskalowane jest olbrzymie, w tej skali te góry musiały by mieć po 50? kilometrów .
    @konikoni Grubo więcej. Spójrz chociażby na Amerykę Południową (fot. 11) i zatokę San Jorge (taka prawie idealnie półokrągła): Ameryka ma w tym miejscu około 550 km szerokości a wysokość gór wygląda na minimum połowę tej odległości...
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    na Madagaskarze wyraznie widac króla Juliana!
    już oceniałe(a)ś
    23
    3
    Fantastyczne.
    już oceniałe(a)ś
    15
    2
    Ładne.
    już oceniałe(a)ś
    12
    0
    Ładne, prawie jak plastikowe mapy dla dzieci w podstawówce (i tak samo się mające do rzeczywistości)
    już oceniałe(a)ś
    12
    1