Coraz więcej osób cierpi na zaburzenia odżywiania. Bulimia, anoreksja, przejadanie czy zajadanie emocji to tylko niektóre z nich. Problem jest niezwykle poważny, chociażby dla naszego zdrowia. W leczeniu tych zaburzeń może pomóc psychodietetyk. Laura Osęka w rozmowie z Agą Kozak opisuje, jak wygląda jej codzienna praca. Zwraca uwagę, że zaburzenia odżywiania ściśle wiążą się z naszymi przyzwyczajeniami z lat dziecięcych. - Dzieci do przedszkola wychodzą bez śniadania w domu. A do samego przedszkola dostają butelkę słodzonego napoju i słodycze - wskazuje. Chociaż nawet w dzisiejszych czasach psycholog czy psychoterapeuta jest wciąż niesławny, to wiele osób decyduje się na wizytę u psychodietetyka. Na czym polega jego praca? Z czego wynikają zaburzenia w jedzeniu i jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nowym odcinku 'DeGustacji'.
Wszystkie komentarze
Czym?:.po dwutygodniowych szkoleniach, nie, sorry, workshopach,.albo.i bez, z własnego nadania, bez przygotowania, studiów, praktyki, kwalifikacji, po trxech książeczkach."wokół tematu"... Gratuluję odważnym, współczuję naiwnym...taki mamy klimat..
Pół?
Bo jednak umie napisać, czyli złożyć litery , ale trudno uznać , że używa słów ze zrozumieniem.
Racja. Ważne żeby czytac, a nie pół-czytac ..
Pozdrawiam.
Zwłaszcza jedną: "Ż... Mniej"
Tym, którzy mają problemy z dietą i żołądkiem i mają zamiar udać się do psychodietetyka, polecam najpierw lepszą procedurę, która na pewno da efekty:
analiza gazów wylotowych...