Rocznie do śmietników trafia niemal 9 mln ton żywności. Statystyczny Polak miesięcznie wyrzuca do kosza ponad 280 kg śmieci. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, nie robimy listy zakupowej, a w efekcie kupujemy za dużo. Po drugie, zapominamy o terminach przydatności do spożycia i źle przechowujemy. A po trzecie, nie wiemy, co zrobić z resztkami, które zostały nam z gotowania. Sylwia Majcher w książce 'Gotuję, nie marnuję' przekonuje, że resztki jedzenia zamiast do kosza, mogą z powodzeniem trafić z powrotem na talerze. Autorka udowadnia w niej, że tak naprawdę nie ma składnika, który nie może dostać drugiego życia. - Wystarczy trochę pokombinować - przekonuje. W książce znajdziecie nie tylko przepisy z resztek, ale także wskazówki dotyczące planowania jadłospisu i przygotowywania listy zakupów.
Wszystkie komentarze
Dokładnie tak, spece od żywności wręcz polecają grubo obierać warzywa i owoce, bo pod skórką najbardziej gromadzą się chemikalia z nawozów, oprysków, zanieczyszczenia z ziemi i powietrza przenikające do roślin - ja osobiście wolę wierzyć tym radom niż robić głupie oszczędności i wykorzystywać szkodliwe odpadki ufając "pani od nowych trendów" ...
Problem jest tylko taki, ze nasz naród durny zaraz do tych pojemników wrzucałby co popadnie, ale male nieruchomości spokojnie mogłyby spróbować.