Drobna część exposé premier Beaty Szydło poświęcona kulturze dotyczyła głównie tzw. polityki historyczno-patriotycznej.

- Nie wstydźmy się budować etosu polskich bohaterów! Pamiętajmy o nich zawsze! - mówiła pani premier, zapowiadając, że autorzy dzieł o tychże bohaterach i chlubnych momentach z naszej historii otrzymają wsparcie z funduszy publicznych.

Nie widzę niczego zdrożnego w takiej deklaracji. Skoro cały świat pasjonował się opowieścią o tym, jak nowo wybrany król Anglii Jerzy VI (Colin Firth) pokonuje swą skłonność do jąkania się w "Jak zostać królem" (2010) Toma Hoopera, to my możemy być pewni, że nasza historia obfituje w znacznie ciekawsze epizody.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Małgorzata Bujara poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    "Prawo łaski" (2015) Thriller polityczny o tym jak wybawić sąd przed jałową czynnością orzekania o winie i powołać na stanowisko państwowe człowieka skazanego w pierwszej instancji na trzy lata więzienia. Mocne.
    już oceniałe(a)ś
    10
    0
    Pierwszy film musi być poświęcony braciom Kaczyńskim. Nie trzeba pisać scenariusza, już samo życie tych herosów to gotowy scenariusz: walka i miłość. cóś do płaczu i cóś do śmichu. Reżyserem może być tylko pan Krauze. Sukces murowany, Oskar w kieszeni.Czekam z niecierpliwością!!!!
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    wytwórnia TKM przedstawia: "O dwóch takich co założyli Solidarność". Następnie sequel "O dwóch takich co obalili komunizm"
    już oceniałe(a)ś
    5
    5
    "Odmowa wszczęcia" (2015) Thriller polityczny o tym jak latać za nie swoje na wykłady w prywatnej uczelni. Mocne.
    już oceniałe(a)ś
    22
    24