Temat książki Jana Skórzyńskiego ?Rewolucja Okrągłego Stołu? wydaje się codziennie na nowo aktualny, szczególnie wobec postulowanego przez naszą politykę zagraniczną pogłębienia świadomości wolnych państw Zachodu na temat roli Polski w przełomie europejskim lat 1989/90

W pierwszym zdaniu rozdziału podsumowującego swą książkę "Rewolucja Okrągłego Stołu" autor stwierdza: "Umowa Okrągłego Stołu, jaką 5 kwietnia 1989 roku zawarli rządzący Polską komuniści z demokratyczną opozycją, cieszy się dwuznaczną opinią". Przebieg wydarzeń rocznicowych zarówno z ubiegłego roku "jubileuszowego", jak i z roku bieżącego wskazuje, że dwuznaczność opinii na temat tej umowy i jej skutków nadal zachowała w naszym życiu publicznym prawo egzystencji, a nawet podlega okresowo taktyczno-politycznej stymulacji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Więcej
    Komentarze