Nowy zarząd odwołał ze stanowiska dyrektor Programu 3 Magdalenę Jethon w związku z rozwiązaniem umowy o pracę - na jej prośbę - za porozumieniem stron przez poprzednie władze Polskiego Radia. Obecnie Trójką kieruje zastępca dyrektora Anna Krakowska.

Zarząd Polskiego Radia odwołał także dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej Mariusza Borkowskiego, a także dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy Juliusza Michała Maliszewskiego.

Wcześniej poinformowano, że z funkcji dyrektora redaktora naczelnego radiowej Jedynki został zwolniony Kamil Dąbrowa.

Po przegłosowaniu przez parlament zmian pozwalających ministrowi skarbu na powołanie szefów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz kończących kadencję Dąbrowa zdecydował, by od 1 stycznia w stacji o pełnej godzinie emitować na zmianę hymn Polski i "Odę do radości", hymn Unii Europejskiej. Jak wyjaśniał, była to forma zwrócenia uwagi na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach publicznych, które wprowadza "mała" nowelizacja ustawy medialnej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Małgorzata Bujara poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    To odwołana czy sama zrezygnowała. Zdecydujcie sie
    @mohero_kato_faszysta3 Nie ma sprzeczności. Towarzysz Gomułka, na przykład, też odszedł na własną prośbE, tyle że nie za porozumieniem stron, a ze względu na zły stan zdrowia, podobno ze względu na oczy (wszędzie widział syjonistów i zachodnioniemieckich rewizjonistów).
    już oceniałe(a)ś
    8
    6
    @felicjan.dulski no trochę jest sprzeczność - na jej prośbę, za porozumieniem stron przez poprzednie władze Polskiego Radia - napisz w takim razie jak w kontekście - chociażby komentarzy pod tym artykułem o czystkach odnieść informację, do której tekst się nie odnosi już potem i to umyka zwyczajnie - że to poprzednie władze podpisały się pod rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron. Jak dorzucimy do tego okres wypowiedzenia to nagle się okazuje, że to nie ma nic wspólnego ze zmianą zarządu...
    już oceniałe(a)ś
    4
    6
    Trójka to także my - Słuchacze. Trójka - nikt nam tego RADIA nie odbierze, Trójka nie umrze - bo problemy są tylko przejściowe.
    @zalogujsie00 Ale ilu ludzi przy tym skrzywdzą?
    już oceniałe(a)ś
    20
    20
    @zalogujsie00 Co za bzdury!
    już oceniałe(a)ś
    0
    1
    Ostatni odcinek "Pani Magdo, pani pierwszej to powiem"? Przypuszczam, że o swojej dymisji nie dowiedziała się pierwsza. Sprzątaczki, to jest panie sprzątające też wymienią? Jak to śpiewała Kora? "Paranoja jest goła!". Niech was wszyscy diabli.
    @felicjan.dulski "w związku z rozwiązaniem umowy o pracę - na jej prośbę - za porozumieniem stron przez poprzednie władze Polskiego Radia"
    już oceniałe(a)ś
    4
    2
    @moa72 Większość tych funkcjonalnych analfabetów czyta wyłącznie tytuł. I takie właśnie mają pojęcie o świcie, jak im dziennikarze w tytułach podpowiedzą.
    już oceniałe(a)ś
    7
    3
    @oelefante To jest sprawa współczesnej retoryki. Nie ma sprzeczności. W czasach encien regime mawiało się, że na własną prośbę ze względu na zły stan zdrowia. Wszyscy wiedzieli co się za tym kryło. Teraz różnica polega na "za porozumieniem stron".
    już oceniałe(a)ś
    11
    1
    Trójki szkoda. Dużo jeżdżę i jest (było?) to moje ulubione radio. Powiedzmy sobie jednak szczerze: obecnie jest tyle kanałów informacji, że przejęcie mediów publicznych nie ma już tak dramatycznego wymiaru. PIS się przeliczy, bo wzbudzi(ł) niechęć wyborców, którzy liczyli na realne zmiany polepszające życie przeciętnego obywatela, a otrzymali idiotyczne igrzyska w zamian.
    @tad_51 Radio to nie tylko kanał informacji. Stacje komercyjne nie mają tylu redakcji, czy innych teatrów radiowych. Kanał informacyjny i muzyka to nie wszystko.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Słuchacze 3 trzeba coś postanowić, coś wymyślić i walczyć z pisogrodem. Może ktoś ma pomysł. Jak czegoś skutecznie nie wymyślimy to trójka będzie pisiórką i trzeba będzie słuchać innej stacji i marzyć o powrocie !!!!!!!!!!!!!
    już oceniałe(a)ś
    126
    32
    te ośmiorniczki i zegarki to bylo duzo mniejsze zlo
    @ludozerka_nie_chce_cukierka Szkoda, że tak późno się naród w tej materii pokapuje...
    już oceniałe(a)ś
    34
    31
    Nie jestem "lemingiem" ale słuchaczem TRÓJKI i publicznie oświadczam że jeśli się zaczniecie dobierać do red. muzycznych , P. K. Strzyczkowskiego , P.B. Michniewicz stanę przed Woronicza 3/5/7 z transparentem aż mnie zwiną. A nie mam już 50 lat "TRÓJKA " -jaka ma być decydujemy MY SŁUCHACZE. Panowie z PiS - 'Trójka " to bomba z bardzo mocnym zapłonem. Nie ruszajcie tego.
    @car50 ja też stanę z Tobą
    już oceniałe(a)ś
    25
    26
    @car50 W sprawie Trójki polecałbym raczej ul. Mysliwiecką.
    już oceniałe(a)ś
    21
    1
    @car50 Słuchasz Trójki tak długo, że pamiętasz adresu... czas do azylu?
    już oceniałe(a)ś
    9
    19
    Szkoda, Trójka przetrwała wiele PRL, stan wojenny a za nowej władzy- nawet wylanie Niedźwiedzia z Listy Przebojów. Mam nadzieję, że teraz tez przetrwa. Jak nie - szkoda by było, to jedyna rozgłośnia PR jakiej słucham
    @bez.kakakasku To niedźwiedź wyleciał z trójki za czasów Peło .... to się porobiło, a tacy to byli dobrzy i ludzcy panowie.
    już oceniałe(a)ś
    26
    25
    @sasza60004 Chyba nie wylali, tylko sobie poszedł, ale potem wrócił. Teraz go wyleją, w końcu zaczynał w Trójce za Jaruzela.
    już oceniałe(a)ś
    14
    18
    @sasza60004 PO co się PiSem zwało... wybory były na jesieni 2007, a że Niedźwiecki nie będzie pracował w PR3 było wiadomo już w lipcu... za PO Niedźwiecki co najwyżej "wyleciał" z Radia Złote Przeboje... ale nice try... próbuj dalej
    już oceniałe(a)ś
    10
    2
    @sasza60004 Kolego, PIS,LPR, Samoobrona rządziły w mediach publicznych aż do końca 2010 r. PO robiło zatem "skok" na media ponad trzy lata - przestrzegając prawa, procedur i kadencyjności.
    już oceniałe(a)ś
    15
    1