Skrajnie sprywatyzowany system ubezpieczeń społecznych w USA to problem nie tylko najbiedniejszych. Paradoksalnie bardziej cierpią na nim nie ci, którzy i tak nie mają pieniędzy, ale ci, którzy je mają.
Donald Trump zdaje się nie lubić zwierząt domowych. Jako jeden z nielicznych prezydentów nie zdecydował się na obecność psa w Białym Domu.
Elon Musk, najbogatszy człowiek świata, szeroko otworzył portfel, by wspierać w wyborach Donalda Trumpa. Ta inwestycja może mu się szybko zwrócić.
Na przyszłego szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prezydent-elekt Donald Trump desygnował Paula Atkinsa, byłego członka SEC, obecnie znanego z promowania kryptowalut.
Instytucja prezydenckiego ułaskawienia jest właśnie po to, żeby pomagać nieszczęśnikom takim jak syn Bidena, którzy znaleźli się na dnie, a bezduszny system jeszcze ich dobija
Prezydenta USA - nawet takiego jak Trump - ograniczają bezpieczniki wmontowane w system konstytucyjny. Tymczasem duże wpływy u jego boku zyskał najbogatszy człowiek świata, który prawie przed nikim nie będzie odpowiadał.
Jeśli potwierdzą się informacje Reutersa, że Donald Trump poważnie rozważa na to stanowisko 58-letniego dyplomatę, będzie to zła wiadomość dla Kijowa.
Gary Gensler, szef komisji papierów wartościowych (SEC), odchodzi ze stanowiska. Zmiana nakręciła wzrost kursu bitcoina, bo Gensler był zwolennikiem regulacji kryptowalut.
Pam Bondi ma objąć stanowisko prokuratura generalnego USA. Wcześniej po rozmowie z senatorami z ubiegania się o ten urząd zrezygnował Matt Gaetz.
Były kongresmen z Florydy Matt Gaetz ogłosił w czwartek, że po rozmowach z senatorami, których poparcia potrzebował do zatwierdzenia jego nominacji, zakończy starania o kierowanie Departamentem Sprawiedliwości.
Miliarder, który stoi na czele departamentu ds. wydajności rządu (DOGE) uważa, że "zachętą" do odejść będzie likwidacja pracy zdalnej i przeniesienie stanowisk z Waszyngtonu do innych miast.
Po przegranej Kamali Harris w walce o Biały Dom, w partii Demokratów trwają spory nie tylko o polityczne, ale także finansowe rozliczenia porażki.
Stoimy w punkcie krytycznym. Nasze systemy polityczne są bezradne wobec szybkich przemian cywilizacyjnych. Od tego, czy znajdziemy odpowiedź na te wyzwania, zależy przyszłość liberalnej demokracji.
76-letnia Linda McMahon ma zrealizować złożoną przez Trumpa obietnicę rozmontowania Departamentu Edukacji.
Republikanin zapowiadał podczas kampanii "największy program deportacji" w historii USA. Siłami samych cywilnych służb nie dałoby się go przeprowadzić.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.