Naukowiec zamknięty w swoim pokoju. Przedsiębiorca pracujący w czterech ścianach firmy. To stereotyp, który Uniwersytet Łódzki skutecznie przełamuje
Im mniej czasu dzieli edukację od reformy, tym większy popłoch wśród pracowników oświaty. Niektórzy szukają nowych miejsc pracy, inni zabezpieczają przyszłość, zmieniając związek zawodowy
Założenia reformy od początku były dyskusyjne i niedopracowane, a Łódź od początku mówiła reformie "nie".
ABiS zamyka szkoły, a ich uczniowie będą musieli poszukać sobie innego miejsca do ukończenia nauki.
W rankingu "Perspektyw" uczelnie ocenia się pod względem kilku kryteriów, m.in. innowacyjności, absolwentów na rynku pracy, warunków kształcenia. Największy problem Łódź ma z prestiżem.
Uniwersytet Łódzki pnie się w rankingu Perspektyw, Politechnika Łódzka utrzymuje poziom lub daje się wyprzedzać innym uczelniom.
Coroczny ranking "Perspektyw" to wydarzenie na skalę ogólnopolską. Uczelnie czekają, by dowiedzieć się, czy udało im się zachować, poprawić lub utracić pozycję z zeszłego roku. "Perspektywy" oceniły ośrodki akademickie. W tym roku nie obyło się bez...
Połączenie lata i wody bywa zdradliwe. Przekonali się o tym rodzice czterolatka, który zaczął się topić w basenie w Uniejowie. Chłopiec przebywa w szpitalu.
Jak skutecznie zwalczać choroby? W Jaki sposób ułatwić życie paniom domu? Pracują nad tym młode chemiczki z Uniwersytetu Łódzkiego
Do września szkoły podstawowe muszą zostać dostosowane do potrzeb klas siódmych. Łódź wyda na to miliony złotych, których jeszcze nie ma.
Łódzkie podstawówki nie przyjmują dzieci spoza rejonu. Jak ominąć ten zakaz? Rodzice, którzy chcą zapisać córkę do SP 1, mają plan: wynajmą mieszkanie w granicach obwodu szkoły i w drugim naborze podadzą nowy adres. Takie są skutki reformy edukacji
Już siódmy raz studenci Politechniki Łódzkiej zorganizowali piwny festiwal. Można było nie tylko spróbować, ale i nauczyć się robić piwo rzemieślnicze.
Łazik marsjański, zbudowany przez studentów z Politechniki Łódzkiej, odniósł kolejny sukces na międzynarodowych zawodach w Stanach Zjednoczonych.
Politechnika Łódzka zawarła kolejną umowę, w ramach której studenci i naukowcy będą pracować z biznesem. Tym razem przyszli (i obecni) inżynierowie będą współpracować ze specjalistami Anwilu.
Emocje związane z reformą edukacji nie opadają. W gąszczu zmian trudno szukać pozytywów. Narzekają szkoły podstawowe, gimnazja, technika i zawodówki. Może choć dla liceów będzie to dobra zmiana?
Taksówkarze nie dają za wygraną. W Łodzi od roku walczą z kierowcami Ubera. Zorganizowali protest - przez miasto kawalkadą przejechało około 900 samochodów.
Łódź nie przyjęła nowej sieci szkół. W związku z tym żadne gimnazjum nie zostanie przekształcone ani włączone do innej szkoły, a to oznacza, że wszyscy gimnazjalni dyrektorzy w 2019 roku stracą pracę.
Taksówkarze nie dają za wygraną. w Łodzi od roku walczą z kierowcami Ubera. Postanowili ponownie zorganizować protest, który może spowodować ogromne utrudnienia na drogach.
Pakowali się w kłopoty, zawalali szkołę, wpadali w złe towarzystwo. Wyładowywali agresję, nie dogadywali się z rodzicami. Aż w końcu stanęli pod ścianą... wspinaczkową.
Niedługo rozpocznie się drugi etap zmian w parku nad Sokołówką między ul. Zgierską i al. Włókniarzy. Dzięki projektom z budżetu obywatelskiego przestrzeń stanie się atrakcyjna dla całych rodzin.
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli. Miejsc wystarczyło dla wszystkich, ale nie każde dziecko będzie uczyć się tam, gdzie chcieli jego rodzice.
Studenci Politechniki Łódzkiej właśnie się pakują i wyruszają do Stanów Zjednoczonych. Są jedną z 36 drużyn z całego świata, które będą walczyć w zawodach na środku amerykańskiej pustyni.
Zmiany w edukacji kojarzą się głównie z likwidacją gimnazjów, zwalnianymi nauczycielami, podwójnym rocznikiem i ściskiem w podstawówkach. Może jednak da się znaleźć jej plusy?
Kierowca samochodu osobowego potrącił kobietę. Nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Kobieta po siedmiu godzinach zmarła. Sprawca usłyszał zarzuty.
Dzień Dziecka można świętować w Łodzi. Można też wybrać się w podróż po regionie i odwiedzić jego atrakcje. Dla najmłodszych ŁKA przygotowała specjalną ofertę.
Od września setki osób pracujących w szkołach straci pracę. Ucierpią młodzi, zaczynający karierę. A to dopiero początek reformy edukacji. Za rok dalszy ciąg zmian w oświacie...
Stres wpływa na nasze samopoczucie, kontakty z innymi, a nawet skórę. Seniorzy są szczególnie narażeni na jego negatywne działanie. A wystarczy kilka prostych ćwiczeń...
Przed jednym z łódzkich gimnazjów zgromadzili się rodzice, przedstawiciele partii politycznych i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Protestowali przeciwko działaniom rządu, który nadal nie rozpatrzył wniosku o ogólnopolskie referendum.
Nowoczesna firma dba nie tylko o własne interesy, ale też o pracowników. Musi współpracować z samorządem i spełniać oczekiwania mieszkańców regionu, w którym chce inwestować.
Podczas Pracowni Miast w Kutnie debatują samorządowcy, naukowcy i dziennikarze. Podczas jednego z paneli rozmawiali o tym, czy średniej wielkości miasto ma potencjał, jak go wydobyć i jak zatrzymać w nim młodych ludzi.
Mieszkańcy Kutna najlepiej znają jego słabe i mocne strony. W czasie warsztatów dyskutowali o tym, co zrobić, żeby miasto było atrakcyjne i przyciągało ludzi.
Rewitalizacja to pojęcie w Łodzi doskonale znane. Łódź rewitalizacją żyje, dlatego największe publiczne uczelnie w mieście postanowiły wspólnie kształcić specjalistów w tej dziedzinie.
W poniedziałek w czasie koncertu Ariany Grande w Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego. Organizator występu nie potwierdza zawieszenia trasy. - To rzeczy wyssane z palca - mówi.
Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że w Łodzi nie powinno braknąć pracy dla nauczycieli wygaszanych gimnazjów. Jest kilkaset ofert. Pedagodzy nie są jednak zachwyceni.
Pracownicy łódzkiej korporacji taksówkarskiej dostali wiadomości z nakazem uczestnictwa w zatrzymaniach kierowców Ubera. Kto się nie zastosuje, zostanie zawieszony.
W IV Liceum Ogólnokształcącym matury zaczęły się 1 maja. Nie były takie jak wszystkie - uczniowie realizują program, po którym dostają się na światowe uczelnie.
Węzełkowaty prosty, materacowy poziomy, materacowy pionowy, ciągły i śródskórny... Te określenia studenci medycyny muszą znać na pamięć, bo będą używać ich każdego dnia
Do EC1 przyjadą naukowcy z Polski i zagranicy. Ponad 600 osób będzie dyskutować o tym, jak zmienić polskie szkolnictwo wyższe.
Plac Piastowski nie kusi atrakcyjnością. Odrapane ławki, wydeptana trawa i wołające o remont boisko już niedługo zmienią się nie do poznania.
Pomnik, który upamiętni ofiary katastrofy smoleńskiej, jest już gotowy. W piątek odsłoni go były metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.