Legnica dostała szansę skoku cywilizacyjnego. Dzięki budowie S3 z unijnych pieniędzy przestanie być miastem na uboczu.
MSWiA nie publikuje regularnie raportów i analiz o skali naruszeń praw i wolności w policji i innych podlegających mu służbach. Tymczasem rozdźwięk między ponadnarodowym charakterem praw człowieka a narodowym i suwerennym charakterem organów ścigania do dziś generuje napięcia.
W Polsce rynek pracy dorywczej pozostaje nieuregulowany. Ze szkodą dla pracowników i budżetu państwa. Jak to zmienić? Dobrych przykładów dostarczają Belgia i Francja.
Z największymi trudnościami po brexicie zmierzy się jak zwykle najsłabsza grupa obywateli o niższym statusie społecznym w danym środowisku - mówili paneliści spotkania Brexit Cafe.
Fatalny sygnał przed walką o nowy unijny budżet. Jean-Yves Le Drian, francuski minister spraw zagranicznych, oświadczył, że Francja nie chce finansować Europy populistów.
Komisja Europejska poinformowała we wtorek (28 sierpnia), że przekaże 411 mln euro na renowację sieci kolejowej w Łodzi. Chodzi o budowę tunelu średnicowego, który potocznie nazywany jest "łódzkim metrem".
Pogłębia się wyrwa pomiędzy starą a nową Europą.
W nowej perspektywie finansowej możemy stracić około dwóch miliardów złotych - bije na alarm marszałek Mieczysław Struk. Politycy PO są zgodni: to skutek polityki PiS.
W Bukareszcie codziennie od ponad tygodnia trwają protesty przeciwko korupcji i zagarnianiu władzy przez rządzących socjaldemokratów. Ale w Rumunii klucz do przejęcia władzy leży na prowincji posłusznej wobec władzy dzięki prezentom.
Polska, przez lata będąca krajem emigracyjnym, stała się krajem imigracyjnym. Administracja okazuje się niewydolna przy wciąż wzbierającej fali cudzoziemców ubiegających się o zatrudnienie w Polsce.
Niemcy przyjęły w ostatnich latach ponad milion uchodźców. Ochrony u nich szuka ponad jedna trzecia po raz pierwszy aplikujących o azyl. Należy się zatem zastanowić, ile Niemcy zainwestowały w kryzys migracyjny w Europie i czy na tym straciły?
Zmiana logiki działania ruchów społecznych sprawia, że zmienić musi się przede wszystkim nasze myślenie o funkcjonowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz o tym, jak można je wspierać. Wskutek rosnącego znaczenia mediów społecznościowych i szerzej - komunikacji w sieci głównym spoiwem masowej mobilizacji są dziś emocje i doraźne cele polityczne, przy zachowaniu dużego zróżnicowania ideologicznego wewnątrz ruchów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.