Zjednoczeni wspólnym przywiązaniem do demokracji, wzywamy do stworzenia "Erasmusa dla wszystkich", który przywróci do życia fundamentalne wartości demokracji i pomoże osiągnąć głęboką odbudowę Europy.
Przez 36 dni protestu w Sejmie PiS wydaje się działać wedle zasady "Przesadziliśmy? To patrzcie na to!"
Czy Polsat uległ PiS, czy chce tylko przyciągnąć rozmówców spoza opozycji? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo mimo wielu obaw i niepokojących sygnałów objęcie przez nią stanowiska można zrozumieć jako ruch biznesowy
PiS stanowi hamulec w podejmowaniu decyzji o refundacji in vitro na szczeblu lokalnym. Nie jest to jednak regułą - już teraz proces jest dofinansowany z budżetów takich miast, jak Warszawa, Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Częstochowa, Sosnowiec i Łódź
Dotychczas programami termomodernizacyjnymi były objęte głównie budynki użytku publicznego i budynki wielorodzinne. Tymczasem ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych.
Unia nie jest jakimś mitem, który ma rozcieńczyć naszą tożsamość. Jest wyborem cywilizacyjnym, który ułatwia nam opowiedzenie o naszej kulturze w sposób zrozumiały dla innych. Alternatywą jest sprzedawanie iluzji na własny temat.
Różnica pomiędzy państwem a firmą polega na tym, że odpowiedzialność parlamentarzysty z jednej strony obejmuje wywiązywanie się z obietnic złożonych wyborcom, z drugiej na bronieniu i realizowaniu praw i wolności konstytucyjnych.
Polityka spójności to sedno Unii Europejskiej. To tysiące projektów i miliardy euro, a inwestycje realizowane dzięki polityce spójności zwiększyły PKB Polski o około 3 proc.
Naiwność była grzechem nie tylko w Brukseli, ale wszędzie tam, gdzie entuzjaści Unii przymykali oczy na to, że społeczeństwa, epatowane gigantycznymi kwotami unijnego wsparcia, nie czują zmian w swoim codziennym życiu. Dlatego we współpracy z Komisją Europejską "Wyborcza" uruchamia think tank "Przyszłość jest teraz".
Perspektywy praw człowieka nie przyjął jeszcze żaden rząd. Tego ogromnie brakuje - tak jak jeden z byłych prezydentów USA mówił: "Gospodarka, głupcze!", tak my powinniśmy apelować do każdego rządu: "Prawa człowieka, głupcze!".
W ramach projektu Przyszłość Jest Teraz magazyn "Osiem Dziewięć" oraz dział Opinii "Gazety Wyborczej" oferują program płatnych dwumiesięcznych staży
W starożytnej Sparcie dzieci z niepełnosprawnościami zrzucało się ze skały - i gdyby "Kościół nie był stroną w tym sporze", to hierarchowie nie mieliby nic przeciwko spartańskim obyczajom, tak samo jak nie mają nic przeciwko jedzeniu wieprzowiny.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.