Budowa ekspresowej "siódemki", nowoczesny zakład unieszkodliwiania odpadów w Promniku czy wały przeciwpowodziowe w Sandomierzu - to tylko niektóre z projektów realizowanych w województwie świętokrzyskim w ramach unijnego Funduszu Spójności.
Dzięki dotacjom z Funduszu Spójności dynamika inwestycyjna na Pomorzu stała się jedną z najszybszych w tej części Europy. Odkąd Polska została członkiem UE, powstały tu nowoczesne drogi szybkiego ruchu, kolej PKM, terminal lotniskowy, a mieszkańcy zyskali też szereg nowych rozwiązań i udogodnień na innych polach. Wybraliśmy siedem najciekawszych i najważniejszych inwestycji na Pomorzu.
Dzięki Funduszowi Spójności, Wodociągi Miejskie na zapewnienie nam dobrej, zdrowej wody wydają prawie 900 mln zł, a dzięki inwestycjom drogowym Kraków i Warszawa są dzisiaj bliżej Radomia. Sprawdzamy 7 największych projektów z Funduszu Spójności w regionie radomskim
Na północ kraju pojedziemy wygodną autostradą, do pracy zawiozą nas ekologiczne autobusy, wypoczniemy nad czystym jeziorem, a groźna rzeka przestanie nas straszyć. To wszystko będzie możliwe w naszym regionie dzięki pieniądzom z unijnego Funduszu Spójności.
Podjęliśmy się karkołomnego zadania i wybraliśmy siedem najważniejszych inwestycji z Funduszu Spójności. Łatwo nie było, bo Warmia i Mazury zmieniły się dzięki setkom unijnych inwestycji?
Jeździmy coraz dalej metrem i niskopodłogowymi tramwajami, mamy nowy most i szlaki rowerowe, które zaczynają tworzyć wielką sieć w całej aglomeracji. Pijemy czystą kranówkę i nie podrzucamy już sąsiadom ścieków do Wisły.
Częstochowa bez dwupoziomowego węzła z DK1? Mieszkańcy Grabówki i Kiedrzyna czekający tatka latka na odwodnienie dzielnic? Najkosztowniejsze inwestycje dla miasta i regionu powstają dzięki unijnemu Funduszowi Spójności.
Dzięki funduszom europejskim nasz region zmienia się w bardzo szybkim tempie. Przedstawiamy siedem największych inwestycji w Małopolsce współfinansowanych przez Fundusz Spójności od czasu przystąpienia Polski do UE.
"Wyimaginowana wspólnota, z której dla Polaków niewiele wynika" - powiedział o Unii Europejskiej Andrzej Duda, prezydent RP. Ale mieszkańcy Podkarpacia wiedzą swoje, bo zbyt długo czekali na autostradę A4 czy nowoczesny port lotniczy z terminalem zamiast baraku, żeby tego nie doceniać. Doczekali się dzięki unijnemu wsparciu.
Skok cywilizacyjny, jaki dokonał się w Wielkopolsce od 2004 r., gdy nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej, jest ogromny. Należymy dziś do grona 20 najlepiej rozwijających się regionów na Starym Kontynencie.
Co powstanie, a co już powstało w Zachodniopomorskiem dzięki funduszom unijnym? Przedstawiamy siedem przykładów na to, że UE to nie wyimaginowana wspólnota, ale konkretne korzyści dla miasta i regionu
Bez jakich inwestycji zrealizowanych przy wsparciu unijnym nie wyobrażamy sobie dziś województwa? Oto nasz subiektywny przegląd tego, co zmieniło życie mieszkańców województwa.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.