Na swojej stronie internetowej Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne chwali się wybudowaniem prawie 200 km kanalizacji. Ale nie wszystkie gminy, które weszły do spółki, entuzjastycznie oceniają jego osiągnięcia.
Rezygnacja z linii tramwajowej na Śródkę i ponad roczne opóźnienia na budowie drogi S5 z Poznania do Wronczyna to największe unijne porażki w Wielkopolsce. W pierwszym przypadku zabrakło wkładu własnego, a w drugim decydujące są problemy wykonawcy. Nawet pewne unijne pieniądze nie gwarantują zrealizowania inwestycji w 100 proc.
Trasa S5 to wyrzut sumienia kilku rządów. Mieliśmy nią dojechać z Bydgoszczy do Poznania już na mecze piłkarskiego Euro w 2012 roku. Pojedziemy dziewięć lat później. Jak dobrze pójdzie. Ale już wiadomo, że nie pójdzie.
Unijna kasa ożywia miasta, biznes czy transport. Ale czy zawsze wydajemy ją dobrze?
Inwestycje z unijnych pieniędzy odmieniają obraz Łodzi. Wśród nich trafiają się jednak porażki albo sukcesy nie tak wielkie, jakimi mogłyby być
Są w Płocku dwa miejsca: plac Obrońców Warszawy i jar Brzeźnicy, które mogłyby zyskać nowe, piękne oblicza dzięki dofinansowaniu z Funduszu Spójności - przecież za jego pośrednictwem Unia Europejska wspiera m.in. ochronę środowiska. Lecz niestety - lata mijają, a miejsca te nie pięknieją. Dlaczego?
Nie pozwólcie Kaczyńskiemu udawać, że jest inaczej. Bo: Waszyngton, Warszawa - wspólna sprawa. Demokratyczna.
Gwarancje praw wywalczonych w USA w XX w. nie są wieczne. Przestrzega wybitny konstytucjonalista Bruce Ackerman
W wielu krajach członkowskich wiara we wspólną europejską ideę słabnie i nie wydaje się, by był to dobry czas na silniejszą integrację
Konferencja "Praworządność a polityka spójności. Co zyska i straci Polska na demokracji?" (8-9 listopada), wykład inauguracyjny: prof. Bruce Ackerman, rejestracja bezpłatna.
Przeanalizowaliśmy największe inwestycje na Opolszczyźnie, które otrzymały unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności. Wartość siedmiu najdroższych przekracza 1,5 miliarda złotych. Realne są nie tylko wydatki, ale również efekty tych przedsięwzięć. Przede wszystkim zyskała na nich ekologia i komunikacja.
Demonstracje zwoływane wiosną i latem oraz liczne protesty udowodniły zagranicy, że sprawy Sądu Najwyższego nie wolno odpuścić
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.