Kilka lat temu wyliczono, że świecie jest ich już 760 miliardów, czyli ponad setka na osobę. Lego zaczyna produkować klocki z trzciny cukrowej.
Ministerstwo Kultury przygotowało projekt ustawy, w myśl której twórcy gier mogą się ubiegać o ulgi podatkowe. Warunek: gry mają przede wszystkim promować Polskę.
Malta - najmniejszy członek Unii Europejskiej chce być kryptowalutowym rajem. Start-up założony przez Polaków uczestniczy w tworzeniu giełdy i banku kryptowalut na wyspie.
Już nie tylko zarazki, strzelby, maszyny, religia i klimat. Do zmiennych, które decydują o rozwoju lub upadku państw i cywilizacji, dołączyły nowe: dane.
Słyszę od wielu osób, że odbiliśmy już za bardzo w prawą stronę. Bez obaw, wszystko się ustabilizuje. Polacy zawsze mieli dużo zdrowego rozsądku. Przez kraj przetoczyło się wiele ideologii, ale żadna...
- Jestem hakerem w stylu MacGyvera. Sam eksperymentowałem ze sprzętem i zmierzałem w kierunku stworzenia tego, czym dzisiaj są nasze drukarki - mówi prezes ZMorph Przemysław Jaworski.
Okruchy historii zainspirowały Jakuba Jabłońskiego do opowiedzenia uniwersalnej historii o przyjaźni w czasach pełnych przemocy.
Dwadzieścia lat tego cudu, życia, jest warte każdej pracy.
"Bycie kobietą nie zwalnia z obowiązku odkrywania nowych rzeczy i zajmowania się fizyką czy matematyką. Nie można się ograniczać do - muszę to powiedzieć - pracy sekretarki, która zrobiła przegląd...
Sen jest pępowiną, która łączy nas z podświadomością. Wybija z codziennego automatyzmu.
Technologia pomnaża stan zastany. Owszem, może znacznie zwiększyć ludzkie zdolności i możliwości. Ale multiplikuje także to, co straszne. Z Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską rozmawia Mariusz Kania
Od początku XXI w. pszczoły chorują i giną. W Polsce mamy obecnie 1,4 mln pszczelich rodzin. Jednak do skutecznego zapylenia wszystkich roślin potrzebujemy ich ok. 4 mln. Rozwiązaniem tego problemu...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.