Wiele podejmowanych w Brukseli decyzji obrasta absurdalnymi czarnymi legendami, które są wykorzystywane przez piętnujących unijną biurokrację. Oddzielamy fakty od mitów.
Zazdrościmy edukacji Finom, Brytyjczykom, Niemcom, Holendrom. Czy w nowoczesnej edukacji jest jakiś wspólny element?
- Dzisiaj transport jest niezrównoważony z ogromnym przechyleniem w kierunku transportu drogowego. Koncepcja budowy kolei dużych prędkości i lepszego wykorzystania infrastruktury kolejowej ma to zmienić - mówi Piotr Malepszak, pełniący obowiązki prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny.
Duńskie świeckie pogrzeby, social media w kampanii wyborczej w Hiszpanii, wzrost prostytucji na Wyspach. A wiedzieliście, że najdroższym miastem świata jest...
Kilka kulturalnych propozycji dla podróżujących w tym tygodniu po Europie.
Ojciec przy dziecku, czyli rewolucja, którą zawdzięczamy europosłom.
Bo jest na Kremlu przyjmowane jako okazja, by wreszcie zrewanżować się "Angielce", która od wieków, jak mówią Rosjanie, im "paskudzi".
Główny darczyńca brexitowców z Leave.EU Arron Banks jest pod lupą brytyjskich śledczych. Skąd pochodziły pieniądze, które przekazywał na kampanię?
- Nie można powiedzieć, że nie zrobił nic złego - mówił kilka dni temu Antonio Tajani, przewodniczący europarlamentu. - Należy jednak być uczciwym: Mussolini zbudował mosty, ośrodki sportowe, osuszył bagna w wielu częściach naszej Italii.
Traktaty rzymskie. Zazwyczaj turyści w sali Horacjuszy i Kuriacjuszy w Pałacu Konserwatorów na rzymskim Kapitolu zadzierali głowy, by oglądać XVII-wieczne freski i posąg papieża Urbana VIII wyciągającego rękę w geście błogosławieństwa.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.