Szpitalem w Tel Awiwie w dużej mierze już teraz zarządza sztuczna inteligencja - analizuje pacjenta, minimalizuje biurokrację, podpowiada rozwiązania lekarzom. Tak wygląda przyszłość służby zdrowia?

"Rolą szpitala nie jest już wyłącznie udzielanie opieki medycznej" - twierdzi prof. Eli Sprecher, wicedyrektor działu badań i rozwoju Centrum Medycznego w Tel Awiwie. Wg niego szpital nie jest już miejscem, w którym pacjentom udzielana jest pomoc medyczna, lecz miejscem, w którym każdego dnia rozwijana jest medycyna jutra.

To odważne słowa. Ale potwierdza je Esther Saiag, wicedyrektorka ds. informacji i operacji z tego samego szpitala. Podczas konferencji Life Sciences Baltics w Wilnie opowiadała, jak jej klinika stopniowo stawiała na cyfryzację i wdrażanie technologii, by dziś to robot, a nie człowiek prowadził pacjenta od badania do badania.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Jeszcze krok a wicedyrektorek nie będzie potrzeba.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0