- Robimy to już trzeci rok i wydaje się, że z każdą edycją jest lepiej. Mamy więcej zgłoszeń do konkursu 'Bilet za horyzont', łącznie ok. 600. Mamy kilkuset ekspertów, Jutronautów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem. To najlepsza, jak dotąd, edycja - mówi Vadim Makarenko, wydawca serwisów poświęconych danym i technologiom na wyborcza.pl.
Finał trzeciej edycji Jutronautów odbył się w Google Campus w Centrum Praskim Koneser. Jak było? Kim są młodzi innowatorzy? Zapraszamy na relację z wydarzenia!
Finał Jutronautów organizowała 'Gazeta Wyborcza'. Partnerem strategicznym projektu Jutronauci był Sebastian Kulczyk.

Paulina Nodzyńska, zdjęcia i montaż Paweł Głogowski
Więcej
    Komentarze
    Oglądając filmik miałem wciąż w głowie stare powiedzonko: pieprzenie o Szopenie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Meanwhile polskim przedsiębiorcą roku EY został hodowca sałaty. Dobranoc państwu.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że przyszłość naszego świata, to przyszłość bez ludzi (A także bez psów, kotów, koni. Może tylko szczury dadzą radę).
    Przeczytałem kiedyś, że rocznie spalamy tyle paliw kopalnych, ile przyroda tworzyła przez milion lat! Jeśli ktoś myśli, że to nie ma znaczenia, to jest bardzo naiwny lub bezmyślny.
    W każdej sekundzie wpuszczamy do atmosfery dodatkowy dwutlenek węgla i ''docieplamy'' Ziemię. Słońce grzeje nas, tak jak zawsze ale planeta wypromieniowuje mniej i przegrzewa się. W końcu podgrzeją się oceany i ruszy do atmosfery metan z dna oceanów. Metan izoluje lepiej niż CO2. ''Metanowe'' ocieplenie spowoduje ocieplenie, które spowoduje ocieplenie. Czyli dodatnie sprzężenie zwrotne, czyli błędne koło, czyli katastrofę (na przykład wzrost temperatury o 10 stopmi w ciągu kilku miesięcy). Rolnictwo nie przetrwa tego a jest nas prawie 8 miliardów i musimy jeść, żeby żyć.
    To tyle, moi jutronauci.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0