Za artystycznym pseudonimem Bedoes 2115 stoi Borys Przybylski. W dniach 28-29 lipca zaprezentuje się w czasie RE: Rzeszów Festivalu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ubiegły rok zdecydowanie należał do niego.

Bedoes 2115

Muzyk znalazł się w pierwszej dziesiątce najczęściej słuchanych artystów i artystek w polskiej wersji streamingowego serwisu Spotify w ostatniej dekadzie, a jego piosenka „Bedoesiara" na YouTubie ma już ponad 13 milionów odsłon i liczba tychże nieprzerwanie rośnie.

 

O samym autorze tego sukcesu było już głośno zaraz po wydaniu w 2019 roku debiutanckiej płyty „Aby śmierć miała znaczenie". Gdy wielu raperów pisze piosenki głównie o furach, laskach i kasie, Bedoes, biorąc pod uwagę, że po rap sięgają często bardzo młodzi odbiorcy i odbiorczynie z problemami, którzy potrzebują pomocy, postanowił uczyć ich tolerancji, a nie nienawiści czy przemocy. Mając świadomość swoich młodzieńczych błędów, rapuje o tym, co ważne, i przekierowuje zwracające się do niego po radę dzieciaki do telefonu zaufania. Otwarcie śpiewa o swojej wierze w Boga.

Wychowywany przez kobiety, mówi o sobie, że ma kobiecą wrażliwość i perspektywę. Raper w 2022 roku powołał do życia własną wytwórnię 2115. 

RE: Rzeszów Festival

Na festiwalowej scenie (Bulwary nad Wisłokiem) w dniach 28-29 lipca 2023 usłyszymy 10 koncertów artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Wystąpią m.in.: Król, T.Love, Sorry Boys, Rubens i Julia Wieniawa.

Nie zabraknie także innych atrakcji, jak strefa dla dzieci i piknik kulinarny.

Karnety można kupić na eBilet.pl, Goingapp.pl, Empikbilety.pl, Biletomat.pl, Kicket.com.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor strategiczny: Perła Browary Lubelskie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze