Dziewięć artystek, w tym Nosowska, Julia Wieniawa czy Paulina Przybysz, tworzy w tym roku wyjątkowy projekt muzyczny Kolektyw Women's Voices. W dniach 16-17 czerwca zaśpiewają na Co Jest Grane Festivalu 2023.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podobnie jak w ubiegłym roku na Co Jest Grane Festivalu zagości specjalny projekt muzyczny w wykonaniu Kolektywu Women’s Voices pod przewodnictwem Pauliny Przybysz.

Kolektyw Women’s Voices

To koncert, w ramach którego wystąpi różnorodna gatunkowo kobieca reprezentacja rodzimej sceny. Artystki wezmą też udział w spotkaniach z publicznością. Kolektyw w tym roku tworzą:

  • Zalia, czyli Julia Zarzecka. Fascynuje ją soul/RnB, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, benee czy Metronomy. W piosenkach Zalii słychać wyraźne wpływy indie/lofi oraz jazzu. Fani jej twórczości mówią, że wchodząc do muzycznego świata Zalii, znajdziesz się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów.
  • Paulina Przybysz - artystka łączy hip-hopowe bity z soulowym wokalem, a to wszystko w bardzo współczesnym brzmieniu. Ciężka elektronika, trapowe werble przeplatają się z organicznymi samplami, brzmieniem pianina czy wiolonczeli. Najnowszy solowy album artystki ukazał się w kwietniu i nosi tytuł "Wracając".
  • Ofelia, czyli Iga Krefft ma na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty debiutancki album "Ofelia". Niedługo po tym Ofelia zaczęła pracę nad nowym albumem. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiła Kubę Karasia, który jest producentem tej płyty. Nowy krążek nosi tytuł "8". - Jest o wolności bycia sobą i nieograniczonych możliwościach ekspresji - mówiła sama artystka.
  • Nosowska, artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jesienią 2018 ukazał się jej kolejny solowy album pt. "Basta". Tym razem za stronę muzyczną i produkcję odpowiada Michał Fox Król, którego mocnymi beatami tętni ten krążek.
  • Natalia Nykiel, weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Niektórzy mówią, że jej debiutancki album „Lupus Electro", który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. W ub.r. ukazał się najnowszy album Natalii pt. „Regnum". To najbardziej osobista wypowiedź w dorobku artystki.
  • Monika Borzym, urodziła się w Warszawie, ale przez kilka lat mieszkała i studiowała w Los Angeles. Charyzmatyczna wokalistka jazzowo-soulowa młodego pokolenia, określana mianem "polskiego muzycznego towaru eksportowego w najlepszym wydaniu". W 2020 roku ukazał się najnowszy projekt płytowy wokalistki pt. "Monika Borzym śpiewa stare piosenki".
  • Marika, od 13 kwietnia możemy słuchać „Cyklu", szóstego długogrającego albumu tej wokalistki. Płyta zawiera kilkanaście utworów kipiących od basu, perkusji i energii. Utwory na płycie dotyczą pogłębiania relacji ze sobą i światem, zadają pytania o samoakceptację, kobiecość, dojrzałość i znajdowanie sobie miejsca w rzeczywistości konsumpcyjnego przesytu.
  • Margaret, wł. Małgorzata Jamroży to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, która na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów. Dwa z nich, "Add the Blonde" (2014) i "Just the Two of Us" (2015), nagrodzone zostały platyną. W 2021 roku Margaret powróciła z nowym krążkiem "Maggie Vision".
  • Julia Wieniawa, debiut muzyczny Julii to wydany w 2016 r. utwór „Na zawsze", który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3". W czerwcu 2022 r. ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Omamy". Elektroniczne brzmienia przeplatają taneczne i liryczne melodie, a całości dopełniają osobiste teksty powstałe we współpracy z Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins oraz Mery Spolsky. 

Co Jest Grane Festival 2023

Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw 2023 to 10 koncertów w ciągu dwóch dni (16-17 czerwca). To także festiwalowe spotkania i rozmowy, familijne atrakcje, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami, czyli food trucki z kuchnią z całego świata. Wszystko w nowej lokalizacji festiwalu, czyli na terenie dawnej Skry, a obecnie Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy (ul. Wawelska 5).

Wejściówki można nabyć przez: Goingapp.pl, eBilet.pl, Kicket.com, Biletomat.pl.

Dzieci do lat pięciu wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, dla starszych – do 12. roku życia – obowiązują bilety ulgowe 50 proc.

Organizator: Agora SA. Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa". Partner Główny: Answear.Lab.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze