materiał promocyjny

Zachwycające kolory

Mazda CX-60 dostępna jest w wyjątkowej kolorystyce nadwozia. Do wyboru jest aż osiem wersji lakieru, przyciągających uwagę swą głębią. Dla Mazdy kolor nie jest tylko wykończeniem. Jest uważany za istotny element samej formy. Mazda uważa, że lakier nadwozia jest dopełnieniem każdego pojazdu i tylko odpowiednio dobrany jest w stanie podkreślić piękno formy i doskonale się z nią uzupełniać.

Model CX-60 dostępny jest w lakierach: Soul Red Crystal, Jet Black, Sonic Silver, Deep Crystal Blue, Machine Gray, Arctic White, Platinum Quartz i nowym Rhodium White. Soul Red Crystal, Machine Grey, a także Rhodium White to trzy wyjątkowe, trójwarstwowe kolory Mazdy. Rhodium White jest najnowszym, debiutującym wraz z modelem CX-60.

„Soul Red Crystal wyrażał sportowy charakter i pasję, które wyznaczają nasze wyjątkowe poczucie jakości. Machine Grey demonstrował nasze starania, by wyrazić estetykę inżynierii. W przypadku nowej bieli chcieliśmy przekazać wiadomość, że my, Mazda z Japonii, chcemy przenieść markę na wyższy poziom” – podkreśla Okamoto, starszy ekspert kreatywny Mazdy w dziale projektowania.

Rhodium White powstał przy użyciu trzech warstw: warstwy bezbarwnej, warstwy odbijającej światło i warstwy z pigmentem. Zabarwiona warstwa zawiera na nowo opracowany biały pigment, który pozwala na uzyskanie jedwabiście gładkiej, drobnoziarnistej bieli. Standardowo, w przypadku białych lakierów, podkład ma tendencję do prześwitywania, a warstwa bezbarwna jest zazwyczaj grubsza niż w przypadku innych odcieni. W lakierze Rhodium White zastosowano jednak nowo opracowany pigment, który przyczynia się do bardziej efektywnego wykorzystania zasobów i zmniejszenia emisji CO₂ w procesie produkcji.

Na stworzenie lakieru Rhodium White pozwoliło Takuminuri. To zautomatyzowana technologia malowania, która – wykorzystując rozmaite zmienne – naśladuje z niewiarygodną precyzją dotyk i technikę pracy prawdziwego rzemieślnika. Pozwala to na perfekcyjnenakładanie warstw lakieru. Dopiero od czasu opracowania tej techniki możliwe jest tworzenie powłok lakierniczych, które w tak niesamowity sposób odbijają światło, że współgrają z subtelnymi konturami tworzonymi przez projektantów Mazdy.

– Przy opracowaniu Rhodium White wykorzystano płatki aluminium, by stworzyć jednolitą warstwę odblaskową o grubości zaledwie 0,5 mikrona. W połączeniu z jedwabiście gładką, drobnoziarnistą bielą i warstwą przezroczystą powstała delikatna biel z metalicznym połyskiem powierzchni – mówi Okamoto.

To właśnie dzięki wyjątkowemu połyskowi przypominającemu metal, bogatej głębi, blaskowi i drobnym ziarnom, oryginalna biel podkreśla cienie, które zostały artystycznie wyrzeźbione w projekcie nadwozia.