materiał promocyjny

CX-60

Mazda CX-60

100 lat doświadczenia,
zamkniętych w jednym aucie

Nowa Mazda CX-60 reprezentuje wszystko to, co marka wpisała w swoim DNA w ciągu ostatnich 100 lat. Największy i najmocniejszy SUV w historii Mazdy zachwyca wspaniałym wzornictwem, precyzją japońskiego rzemiosła oraz technologiami, które wspierają komfort i bezpieczeństwo podróżujących.

Mazda już od ponad 100 lat dostarcza na rynek samochody, które niezmiennie zachwycają designem, jakością użytych materiałów i precyzją wykonania. Historia marki nie była jednak łatwa i opierała się na ciągłym stawaniu naprzeciw niemożliwemu i pokonywaniu wszelkich barier. Najtragiczniejszym wydarzeniem w historii firmy był atak na Hiroszimę, rodzinne miasto marki. Po tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, wyzwaniem dla Mazdy była nie tylko odbudowa produkcji, ale też pomoc mieszkańcom miasta.

Hiroszima zasłynęła ze swojego walecznego ducha. Mieszkańcy potrafili odbudować miasto ze zgliszcz, dzięki czemu odrodziło się jak feniks z popiołów. To właśnie ta wewnętrzna siła codziennie motywuje Mazdę do kolejnych wyzwań i kwestionowania status quo.

Uchwycenie pasji

Mazda swoją siłę opiera na japońskiej tożsamości, zakorzenionej tradycji i talencie Japończyków. Czerpie z wiedzy i doświadczenia najlepszych japońskich inżynierów i projektantów. W każdy model wkłada wiedzę, serce i wpisane w DNA dążenie do wyjątkowości. Zachwycający design Mazdy to dzieło rąk japońskich mistrzów rzemiosła Takumi. Słowo „Takumi” oznacza rzemieślnika, który wyróżnia się najwyższym poziomem umiejętności i precyzji. Aby taki poziom osiągnąć, potrzeba wielu lat pracy, doskonalenia umiejętności. Uważa się, że opanowanie kunsztu artystycznego i stanie się Takumi zajmuje nawet 20 lat ciężkiej i skrupulatnej pracy. Chodzi nie tylko o staż pracy, dzięki któremu nabywa się odpowiedniego doświadczenia, ale i doskonalenie zmysłów, w tym najważniejszego dla Takumi – zmysłu dotyku.

W Maździe piękno rodzi się z bloku gliny

Sekret Takumi tkwi też we wrodzonych umiejętnościach. Wyróżniają się oni doskonałą intuicją i wyostrzonymi zmysłami. Być może dlatego jest ich tak niewielu. W fabrykach samochodów stanowią niewielki odsetek wszystkich pracowników, ale jeden z najważniejszych. Mówi się o nich mistrzowie wśród rzemieślników, nazywa strażnikami jakości i ekspertami od wyczucia estetyki. Narzędziem pracy Takumi są ręce. Zanim model samochodu Mazdy zostanie przeniesiony do komputera, Takumi ręcznie rzeźbią go w glinie. Kształtują ją własnymi dłońmi, nasycając rzeźbę samochodu swoimi emocjami i pasją. Kunszt ich pracy i emocje przekształcają idee w modele, które zyskują dzięki temu duszę.

Uchwycenie ruchu

Takumi tworzą bryły aut zgodnie ze stylistką KODO, której Mazda jest wierna od lat. Istotą KODO – definiowanego jako dusza ruchu – jest  uchwycenie piękna i siły ruchu zwierząt i ludzi. Dzięki KODO samochody sprawiają wrażenie ruchu, nawet gdy stoją w miejscu. Dla KODO ważna jest chwila – ta, w której koń wyścigowy spina mięśnie i rusza do startu, gdy gepard szykuje się do biegu czy moment wyprowadzenia ciosu w japońskiej sztuce walki kendo. Połączenie pracy mistrzów rzemiosła Takumi i japońskiej estetyki KODO sprawia, że samochody Mazdy wyróżniają się wysublimowanymi liniami, wyrafinowaną kolorystyką oraz niezwykłą jakością, widoczną w najdrobniejszych szczegółach.