8 maja 2024 roku Gazeta Wyborcza obchodziła swoje 35 urodziny. Redakcja przypomniała najważniejsze teksty, w tym - głośne reportaże. Z myślą o nowych czytelnikach przygotowano urodzinową ofertę subskrypcyjną Wyborcza.pl. 10 maja świętowanie zwieńczyła urodzinowa gala, podczas której po raz 26. Gazeta Wyborcza przyznała prestiżowy tytuł Człowieka Roku.

Wyborcza zmienia się wraz z polskim społeczeństwem, adaptując się do dynamicznych zmian rzeczywistości - również tej rynkowej. Dziennik pozostaje numerem 1 pod względem opiniotwórczości w Polsce. Wyborcza.pl jest też liderem cyfrowej transformacji mediów w naszym kraju. Już w 2014 r., jako pierwszy polski tytuł prasowy, wprowadziła model subskrypcyjny, który gromadzi dziś społeczność ponad 303tys. subskrybentów i subskrybentek.

Wyborcza to określona misja - bycie blisko ludzi, rzetelne informacje, strzeżenie demokracji i praw człowieka, patrzenie władzy na ręce - i prężna, zintegrowana społeczność, chętnie komentująca publikacje, pisząca do redakcji listy i maile.

redakcja z okazji jubileuszu przygotowała wiele atrakcyjnych publikacji, m.in.:

  • galerię zdjęć, począwszy od czarno-białych, które dokumentują ekscytujące początki gazety
  • wideo z przesłaniem Adama Michnika
  • życzenia dla Wyborczej od prominentnych, znanych i lubianych - w tym wierszyk Michała Rusinka
  • pełny pierwszy numer dziennika i kolejne... 166 stron z 1989 r.
  • Wyborcza w liczbach - 3. piętro, 140 procesów sądowych, 140 tekstów dziennie...

Wyjątkową ofertą Wyborcza.pl jest subskrypcja grupy jej serwisów w charakterze benefitu pracowniczego. Szczegóły można poznać tutaj.