Redakcja „Wyborczej" wraz z ekspertkami i ekspertami szuka odpowiedzi na pytanie - Czy możemy przewidzieć i zaprojektować przyszłość? Na cykl składają się artykuły, podcasty i wideocasty, a także debata ekspercka, która skupi się wokół tematu przyszłości miast.
Problemów, z którymi mierzą się - i będą mierzyć się współczesne miasta Zachodu - nie sposób rozwiązać na poziomie samorządu. To kryzys klimatyczny i powodowane nim katastrofy naturalne, kryzys demograficzny, rosnąca polaryzacja polityczna, rosnące poczucie zagrożenia wśród mieszkańców wywołane toczące się tuż obok nas wojną.
Eksperci spróbują odpowiedzieć na pytania: jak przygotować miasta na wyzwania przyszłości? Czy życie w miastach może być nie tylko znośne, ale wręcz przyjemne i inspirujące?
W rozmowie wezmą udział:
Zuzanna Skalska - analityczka trendów ds. designu, innowacji i biznesu
Chris Bangle - projektant aut, właściciel biura projektowego we włoskim Piemoncie
Jakub Szczęsny - architekt, autor instalacji, jeden z założycieli Grupy Projektowej Centrala
Michał Ciomek - architekt, prezes firmy Invest Komfort - mecenasa i partnera merytorycznego projektu Wyborczej "Przyszłości do życia".
Debatę poprowadzi Natalia Mazur, redaktorka "Wyborczej", szefowa projektu „Przyszłości do życia".
Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 grudnia br. o godzinie 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Marszałkowskiej 103 w Warszawie. Wstęp wolny.
Mecenasem i partnerem merytorycznym projektu Wyborczej "Przyszłości do życia" jest firma Invest Komfort, która we współpracy z ekspertami tworzy program Insight Studio na nowo definiujący miasta przyszłości w kontekście zmieniającego się modelu życia.