3 czerwca w Muzeum Warszawskiej Pragi odbył się Wielki Test Wiedzy o Warszawie. Na wydarzenie zapisało się 120 osób. Uczestnicy przez godzinę odpowiadali na 60 niełatwych pytań dotyczących przeszłości i teraźniejszości stolicy.

Uczestnicy wydarzenia odpowiadali na pytania, korzystając z tabletów, dzięki czemu wynik testu był znany od razu po jego ukończeniu. Redakcja stołecznej "Wyborczej" razem z partnerami projektu - Miastem Stołecznym Warszawą, Muzeum Warszawy, Factory i Unicomp-WZA - przygotowała 60 pytań. Dotyczyły one nie tylko historii miasta, ale też teraźniejszości - m.in. transportu, kultury i ładu przestrzennego.

Uczestnicy testu mieli możliwość zaproponowania obszarów tematycznych, które mogłyby się znaleźć wśród przyszłorocznych pytań.

Zwycięski laur przypadł 23-latkowi, studentowi prawa Mateuszowi Glince.

Na najlepszą trójkę testowiczów czekały nagrody - 2000, 1500 i 1000 złotych, a ponadto roczne bilety wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Warszawy.

Każdy może się zmierzyć z pytaniami i sprawdzić, ile wie o wczoraj i dziś stolicy - quiz z pytaniami Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie można znaleźć TUTAJ.