W tej edycji projektu zastanawiamy się, co stanowi o jakości przestrzeni publicznej, sprawiając, że jest ona przyjazna, daje poczucie bezpieczeństwa, tożsamości i uczestnictwa.

Sypialnia czy przestrzeń do życia? Miasto bywa tylko zbiorem punktów - jak dom czy praca - ale może też być miejscem, w którym dużo się dzieje, a "między punktami" kwitną zieleń i życie społeczne

Bogactwo artykułów

Po pandemii jesteśmy głodni kontaktów i wydarzeń offline. Idealnym do tego miejscem może być przestrzeń wspólna w miastach - o ile jest przyjaźnie zaprojektowana i dużo się w niej dzieje. Ten temat z wielu stron naświetla cykl publikacji "Wyborczej" powstających pod egidą akcji "Zaprojektowane po ludzku. Miasto bardziej wspólne".

Wszystkie artykuły związane z projektem przeczytacie TUTAJ

Prestiżowy konkurs

Integralną częścią akcji "Zaprojektowane po ludzku. Miasto bardziej wspólne" jest unikalny konkurs - do 15 października 2022 r. można zgłaszać - między innymi - inicjatywy, obiekty i miejsca wzbogacające i ożywiające przestrzeń wspólną naszych miast.

O statuetkę i znak jakości konkurować będą: przedsiębiorcy, projektanci, organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie, jednostki administracyjne, architekci (lub zespoły projektowe), podmioty nieposiadające osobowości prawnej (np. wspólnoty mieszkaniowe, grupy formalne i nieformalne) oraz osoby fizyczne.

Głos oddać można NA STRONIE

Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu 2022 roku podczas uroczystej gali finałowej.

Partnerem strategicznym projektu jest Otodom.