15 czerwca 2022 r. zadebiutował nowy podcast Wyborcza.pl - Zdrowa Rozmowa. Doświadczone dziennikarki działu "Nauka i zdrowie" Wyborczej - Kasia Staszak i Margit Kossobudzka - merytorycznie, ale w przystępny i niepozbawiony humoru sposób omawiają w nim szeroką gamę tematów związanych ze zdrowiem.

Chcemy żyć zdrowo i długo, ale w gąszczu nie zawsze wiarygodnych informacji i porad łatwo można się zagubić, a nawet zwątpić w ich sens. Dlatego najnowszy podcast Wyborcza.pl wychodzi naprzeciw głodowi wiedzy i zdrowia.

Rzetelnie i wiarygodnie

Temat zdrowia jest zbyt ważny, żeby informacje i porady z tego obszaru czerpać z niesprawdzonych źródeł. Wyborcza to gwarancja dziennikarstwa z prawdziwego zdarzenia, pozbawionego clickbaitów i fake newsów. Prowadzące nowy podcast poruszają ciekawe, istotne, a czasem też wstydliwe tematy zdrowotne, opierając się na najnowszych wynikach badań naukowych. Obalają mity i przesądy, unikając jednocześnie niezrozumiałego medycznego żargonu.

Szeroki zakres tematów

Pierwszy odcinek podcastu Zdrowa Rozmowa odpowiada na pytanie: Jak w zdrowiu dożyć 100 lat? W kolejnych dziennikarki będą rozmawiać z ekspertami między innymi o: alergii na komary, otyłości bez nadwagi, tanich sposobach poprawy wyglądu skóry, ryzyku związanemu z opryszczką czy o właściwym dbaniu o higienę intymną.

Audycji można posłuchać TUTAJ; nowy odcinek zawsze w środę o 6 rano.

Portfolio podcastów Wyborczej

Zdrowa Rozmowa to niejedyny podcast w naszym portfolio. Znajdują się w nim również:

  • "8:10" - audycja codzienna, a w jej ramach m.in. -  cykl "Jutronauci", "Książki", "Mistrzowie Słowa" (wybitni aktorzy czytają teksty Wyborczej) i aktualności 
  • "Warszawa nadaje" - rozmawiamy o różnych aspektach życia stolicy; podcast przygotowują dziennikarze lokalnych redakcji i serwisów
  • podcasty "Wysokich Obcasów" - tematy ważne dla wszystkich kobiet; portrety niezwykłych Polek; inspirujące gościnie

SPRAWDŹCIE tutaj