Aktualności

 • Aktualności

  Szkoła z Klasą kończy 15 lat. Zapraszamy!

  Szkoła z Klasą pracuje nieprzerwanie od 2002 roku. Było z nami już 9 tys. szkół, 100 tys. nauczycieli i ponad milion uczniów. Właśnie rusza kolejna edycja! Zapraszamy!

 • Aktualności

  Finał Szkoły z Klasą 2.0 na Festiwalu Otwartej Edukacji

  Od niedzieli w Narodowym Instytucie Audiowizualnym trwa "Święto nowoczesnej, zorientowanej na ucznia edukacji", czyli Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji. Przyjechało na niego 40 zespołów uczniów i...

 • Nauka z Klasą

  Woda z niczego, czyli z powietrza

  W tylu miejscach na świecie brakuje wody do picia, choć ogromne jej ilości unoszą się swobodnie w powietrzu. Tylko jak wychwycić tę wilgoć?

 • Wydarzenia

  Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0

  W Szkole z Klasą 2.0 wspieramy szkoły we wprowadzaniu mądrych i potrzebnych zmian w codziennej pracy. Od początku istnienia akcji, czyli od 2002 roku, w programie wzięło udział 8,5 tys. szkół, 100 tys....

 • Wydarzenia

  Otwórzcie sobie Szkołę z Klasą!

  Nowa edycja programu "Szkoła z Klasą 2.0" została oficjalnie rozpoczęta. W środę, 28 października, na konferencję inaugurującą akcję przyjechali do Warszawy nauczyciele z całej Polski. Wzięli udział w...

 • Aktualności

  Ruszyła kampania społeczna "Podziękuj nauczycielowi"

  16 listopada 2015 roku ruszyła kampania społeczna "Podziękuj nauczycielowi" wspierana przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i przygotowania filmiku z...

 • Aktualności

  Latać z klasą. Czemu nie?

  W Gimnazjum nr 4 w Legionowie zbudowali balon stratosferyczny z dwiema kamerami. Własną szkołę zobaczyli z góry, dosłownie i w przenośni.

 • Nauka z Klasą

  Skąd brać energię i gdzie ją trzymać

  Badania nad nowymi rodzajami baterii są jak walka gromady buldogów pod dywanem. Coś się kotłuje, ale trudno ocenić co. Wciąż nie radzimy sobie z przechowywaniem energii.

 • Nauka z Klasą

  Genetyczne sekrety psów. Pochwała kundla

  Myślisz, że kundle są gorszą wersją rasowców? Nic bardziej mylnego! To odrębna pula genetyczna, z której wyselekcjonowano większość dzisiejszych ras.

 • Nauka z Klasą

  Fizyka Świętego Mikołaja, czyli naukowe wyjaśnienie cudu

  Prawa fizyki nie wykluczają istnienia Świętego Mikołaja, mimo że jego zadanie wydaje się je przekraczać.

 • Nauka z Klasą

  Jak długo można żyć? Najstarsze organizmy świata

  Myślisz, że 80-90 lat to już sędziwy wiek? Spójrz na inne organizmy. Dla niektórych z nich przeżycie tysiąca, a nawet kilku tysięcy lat to żadna sztuka. Kim są ziemskie matuzalemy?

 • Nauka z Klasą

  Klimat Ziemi. Skąd się wziął i jak się skończy?

  Klimat to skomplikowana maszyneria, zależna m.in. od ciepła docierającego do nas ze Słońca, tańca planety na osi i orbicie, składu atmosfery i ruchu oceanów. Odchylenie tylko jednego elementu od normy...

 • Nauka z Klasą

  Samochód zdecyduje, kogo zabić

  Samochody autonomiczne będą kiedyś za nas podejmować decyzje. Pół biedy, jeśli będą dotyczyły tego, którędy ominąć korek. Problem pojawi się wtedy, kiedy przyjdzie im wybrać mniejsze zło.

 • Nauka z Klasą

  Jak fizycy radzą sobie z Mistrzem Yodą

  Yoda był Wielkim Mistrzem Jedi żyjącym w ostatnim tysiącleciu istnienia Republiki. Zawsze stał po jasnej stronie Mocy, ale co to była za moc? Fizycy mają kilka hipotez.

 • Nauka z Klasą

  Woda. Czy nasza planeta przecieka?

  Skąd się wzięła woda na Ziemi? I czy wciąż mamy jej tyle samo, czy też część nieuchronnie ucieka w kosmos? Naukowcy mają na ten temat kilka hipotez.

Szkoła z Klasą 2.0

Szkoła z Klasą 2.0 to ogólnopolski program angażujący zarówno uczniów, nauczycieli jak i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Od 2002 roku w naszym programie wzięło już udział ponad 8,5 tys. szkół, 100 tys. nauczycieli i ponad milion uczniów.

Ogólnopolska akcja edukacyjna Szkoła z Klasą 2.0 prowadzona jest przez Fundację Szkoła z Klasą, Centrum Edukacji Obywatelskiej i "Gazetę Wyborczą" przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory.

Przydatne linki:
Platforma dla nauczycieli
Blog programu