Stowarzyszenia i społeczności, które oferują rozwój poprzez pracę, które dzięki pięknu wspierają pewność siebie, nie są niczym nowym. Wyjątkowy jest natomiast etyczny dom mody, który przetwarzając nieużywane tkaniny oferuje stabilne i trwałe umowy o pracę, będąc w stanie rozwijać się zgodnie z zasadami rynku.
- Wyzwaniem dla spółdzielni - mówi Ludovico Mantoan, 36-letni dyrektor zarządzający i współzałożyciel Quid - jest przekształcenie w najważniejszy zasób naszego przedsiębiorstwa osób urodzonych w miejscach mniej uprzywilejowanych lub z bolesnymi przeżyciami. Przedsiębiorstwo społeczne nie jest formą działalności charytatywnej, lecz potwierdzeniem, że postawienie człowieka ponad zyskiem może dzisiaj wygenerować nową wartość. Różnorodność sprzyja kreatywności. Czuć, że każdy produkt ma do opowiedzenia ważną historię.
Oprócz 30 najbardziej znanych włoskich marek modowych, wielkich projektantów i międzynarodowych firm z branży tekstylnej, wzorniczej i żywności ekologicznej, zdały sobie z tego sprawę również instytucje europejskie. Komisja Europejska i Europejski Bank Rozwoju w ciągu ostatnich pięciu lat nagrodziły założycielkę Quid, Annę Fiscale najwyższymi wyróżnieniami za innowacyjność i zrównoważony rozwój, pomagając finansowo w rozbudowie firmy i szkoleniu osób tam pracujących.

#EU4YOU

Podczas kilkumiesięcznej podróży wszerz i wzdłuż Unii reporterzy pięciu partnerów z sojuszu LENA - 'Wyborczej', 'El Pais', 'La Repubbliki', 'Le Soir' i 'Tribune de Geneve' - odwiedzą wszystkie kraje członkowskie, aby poznać, w jaki sposób zjednoczona Europa jest obecna w naszym życiu, jak wpływa na nas prawo stanowione przez Parlament Europejski i czy naprawdę eurosceptycy mają ludziom coś do zaoferowania.

Zobacz całą serię: #EU4YOU
Komentarze