Ponad sto firm ze szwedzkiego regionu Värmland połączyło siły w celu promowania zrównoważonej i innowacyjnej eksploatacji lasów. Europa jest jedynym kontynentem, na którym powierzchnia lasów rośnie z roku na rok i jest dziś większa niż 60 lat temu. Plan działania wspólnoty zakłada, że lasy i pozyskane z nich drewno będą odgrywać zasadniczą rolę w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla i zużycia plastiku. Przedstawiciele KE uważają, że oprócz promowania konsumpcji produktów nadających się do recyklingu, rozwój biogospodarki wygeneruje ponad milion 'zielonych' miejsc pracy przed 2030 r. Według Komisji pierwszym krokiem powinno być opracowanie konkretnych strategii na poziomie regionalnym i krajowym - takich jak te, które już istnieją w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Irlandii.

#EU4YOU

Podczas kilkumiesięcznej podróży wszerz i wzdłuż Unii reporterzy pięciu partnerów z sojuszu LENA - 'Wyborczej', 'El Pais', 'La Repubbliki', 'Le Soir' i 'Tribune de Geneve' - odwiedzą wszystkie kraje członkowskie, aby poznać, w jaki sposób zjednoczona Europa jest obecna w naszym życiu, jak wpływa na nas prawo stanowione przez Parlament Europejski i czy naprawdę eurosceptycy mają ludziom coś do zaoferowania.

Zobacz całą serię: #EU4YOU
Komentarze
W jednym z najnowszych New Scientist?ów jest fajny artykuł o tym, co można zbudować z drewna i tym samym znacząco przyczynić się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, które emituje przemysł budowlany oparty na betonie. To jest na pewno jeden ze słusznych kierunków Green New Deal?u.
już oceniałe(a)ś
2
0
"Leśna mafia. Szwedzki thriller ekologiczny"
Maciej Zaremba Bielawski
Książka napisana przez Szweda polskiego pochodzenia. Gorąco polecam.
Mam nadzieję, że nie uda im się wyeksportować swoich idei do Botswany, jak planują.
już oceniałe(a)ś
1
0
Niestety to nie lasy a plantacje drzew :(
@mnbvcz
Dobre i to.
już oceniałe(a)ś
1
0
`