Seria eksplozji wstrząsnęła Kijowem we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek. Władze miasta poinformowały, że zestrzelono 15 z 20 irańskich dronów kamikadze. Władimir Putin odwiedził kwaterę główną rosyjskiej operacji wojskowej w Ukrainie i spotkał się z dowódcami.
Pokaż od:
19 grudnia 23:50

To już koniec na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

19 grudnia 23:22

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że przedstawiła zaocznie zarzuty urzędnikowi, który przeszedł na stronę Rosji i ułatwia dostawy wody do rosyjskich baz wojskowych na Krymie.

"W wyniku działań śledczych i operacyjnych ustalono tożsamość urzędnika administracji okupacyjnej w okupowanej części obwodu chersońskiego, który pomaga wrogowi przywrócić dostawy słodkiej wody na Krym. Sprawcą jest były szef Administracji Zasobów Wodnych Dolnego Dniepru, który na początku inwazji na pełną skalę wspierał rosyjskich najeźdźców" - poinformowała SBU.

19 grudnia 23:05

Mer Kijowa Witalij Kliczko przekazał, że z powodu uszkodzenia infrastruktury energetycznej w 144 budynkach mieszkalnych w stolicy Ukrainy mogą wystąpić przerwy w dostawie ciepła.

19 grudnia 22:40

Wybuchy w Czongarze w obwodzie chersońskim.

19 grudnia 21:59
19 grudnia 21:40

Młodzieńczy gest sprzeciwu w Rosji

W Sankt Petersburgu zatrzymano 17-letnią uczennicę, która napisała na instalacji świątecznej dotyczącej Mariupola: "Zabójcy, zbombardowaliście to. Judasz".

19 grudnia 21:04

Kard. Krajewski we Lwowie

Do Lwowa przyjechał papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski. Dostojnik przywiózł prawie 40 generatorów prądu i koszulek termicznych dla ludności. Dary te zbiera kierowana przez niego Dykasteria do spraw Posługi Miłosierdzia, by pomóc Ukraińcom przetrwać zimę.

19 grudnia 19:46

Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dwa śmigłowce. W poniedziałek lotnictwo uderzyło we wroga 17 razy, w tym pięć - w stanowiska przeciwlotniczych systemów rakietowych, o czym poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

19 grudnia 19:46

"Myślę, że ludzie docenią nasze decyzje, które dziś tu podjęliśmy".

Obaj przywódcy wydają się zadowoleni ze spotkania. Łukaszenko twierdzi, że "ludzie docenią nasze decyzje, które dziś tu podjęliśmy".

19 grudnia 19:39

Ekonomiczna współpraca albo współzależność

Konferencja dotyczy głównie tematów ekonomicznych. Putin mówił o zacieśnianiu współpracy z Białorusią. 
"Jeśli spojrzeć na 30-procentowy wzrost obrotów [pomiędzy Rosją a Białorusią — przy. red.) w zeszłym roku, to są konkretne rzeczy. To są miejsca pracy, pensje dla ludzi" - mówił prezydent Rosji.

19 grudnia 19:27

Putin o sojuszu z Białorusią. Bez patosu

"Nasze kraje są najbliższymi sojusznikami i partnerami strategicznymi" - zapowiedział prezydent Rosji Władimir Putin. 

"Przyszłość narodu białoruskiego i rosyjskiego jest teraz tworzona i nie ma w tym ani kropli patosu" - dodał z kolei Łukaszenka

19 grudnia 19:25

Trwa wspólna konferencja prasowa Putina i Łukaszenki

Przywódcy Rosji i Białorusi zapowiadają, że będą kontynuować praktykę wspólnych ćwiczeń wojskowych i dalej skutecznie walczyć z sankcjami Zachodu. 

19 grudnia 19:21
19 grudnia 19:02

Rosja zaatakuje Mołdawię w 2023 roku?

Siły zbrojne Rosji mają plan ataku na Mołdawię — poinformował szef Służby Wywiadu i Bezpieczeństwa (SIS) tego kraju Alexandru Musteata. Atak ma nastąpić na początku 2023 r. 

19 grudnia 18:36
19 grudnia 18:14

Maksymalna cena gazu: 180 euro za megawatogodzinę

19 grudnia 18:11

Budapeszteński operator transportu zbiorowego BKV przekazał Ukrainie 15 autobusów w ramach pomocy dla zmagającego się z rosyjską agresją kraju - poinformował burmistrz Budapesztu Gergely Karacsony.

19 grudnia 18:01

Cichanouska: duże szanse, że Białoruś dołączy do wojny

W wywiadzie dla Kyiv Post Swiatłana Cichanouska ostrzega, że ​​szanse na wysłanie przez Mińsk żołnierzy na Ukrainę "mogą wzrosnąć w nadchodzących tygodniach". 

W Kijowie narastają obawy, że Moskwa naciska na swojego najbliższego sojusznika, by przyłączył się do nowej ofensywy lądowej przeciwko Ukrainie.

19 grudnia 17:55

Ukraińscy żołnierze pomagali Świętemu Mikołajowi w rozwożeniu prezentów dla dzieci z Bachmutu.