Władimir Putin odwiedził kwaterę główną rosyjskiej operacji wojskowej w Ukrainie i spotkał się z dowódcami. W sobotę alarm przeciwlotniczy w całej Ukrainie wywołał start na Białorusi myśliwców MiG-31K, które przenoszą rakiety o zasięgu do 2 tys. kilometrów.
Pokaż od:
18 grudnia 23:00

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo. Zapraszamy jutro od godziny 6. 

18 grudnia 22:55

Każdy ojciec chciałby wysłać swojego syna na mecz piłki nożnej, każda matka chciałaby, aby syn wrócił z wojny - mówi prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w krótkim orędziu, na którego wyemitowanie przed finałem mundialu w Katarze nie zgodziła się FIFA.

18 grudnia 22:50

Wołodymyr Zełenski w wieczornym przemówieniu powiedział, że dla Ukrainy kluczowym miejscem walki jest Bachmut. - Kontrolujemy miasto, choć okupanci robią wszystko, by nie został tam ani jeden mur - powiedział Zełenski cytowany przez Ukrinform. 

Prezydent Ukrainy odniósł się także do sytuacji na granicy z Białorusią. - Stałym priorytetem jest również ochrona granicy zarówno z Rosją, jak i Białorusią. Przygotowujemy się na wszystkie możliwe scenariusze obronne - mówił Zełenski. 

 
18 grudnia 22:29

W poniedziałek Władimir Putin po raz pierwszy od trzech lat przybędzie do Mińska. Po wsparcie militarne dla wojny w Ukrainie. Jak zareaguje białoruski satrapa?

18 grudnia 22:13

W okupowanym przez Rosjan Ałczewśku w obwodzie donieckim płonie magazyn, w którym Rosjanie przetrzymywali paliwo, podaje Ukrinform. 

18 grudnia 21:50

W niedzielę Rosjanie ostrzelali przygraniczny obwód sumski 26 razy, poinformował Dmytro Żywicki, szef Sumskiej Obwodowej Administracji Wojskowej.

18 grudnia 21:35

Władze ukraińskiej stolicy zapewniają, że mimo ostatnich potężnych ataków Rosji na infrastrukturę w Kijowie w pełni wróciło ogrzewanie i woda, sprawnie przywracany jest dostęp do prądu, normalnie działa metro. W centrum miasta stanęła nawet wielka choinka.

18 grudnia 21:14

Rosjanie budują okopy na Krymie

18 grudnia 20:55

Eksplozje w Biełgorodzie

W wyniku ostrzału w Biełgorodzie zginęła jedna osoba, a osiem osób zostało rannych, podaje portal Meduza in English, powołując się na szefa obwodu biełgorodzkiego Wiaczesława Gładkowa. Przekazano, że uruchomiona została obrona powietrzna. Nie podano jednak, kto dokonał ostrzału. 

18 grudnia 20:40

Żaryn: Rosyjska propaganda co kilka dni informuje o rozbiciu grup "polskich najemników" walczących w Ukrainie

18 grudnia 20:22

Kolejny pożar w rosyjskiej rafinerii

18 grudnia 20:05

Drzewka bożonarodzeniowe w Kijowie przed wojną i w jej trakcie

18 grudnia 19:48

W porcie Wilhelmshaven przycumował pierwszy z pływających gazoportów FSRU wyczarterowanych przez Niemcy po napaści Rosji na Ukrainę. Za rok w Niemczech będzie działać sześć takich terminali.

18 grudnia 19:33

Brytyjski wywiad: Artyści na rosyjskim froncie nie wpłyną na morale żołnierzy

Brytyjski wywiad skomentował dziś ogłoszenie rosyjskiego ministerstwa obrony z 14 grudnia, kiedy to powiadomiono o utworzeniu dwóch "brygad twórczych na linii frontu", których zadaniem jest podniesienie morale żołnierzy rozmieszczonych na "specjalnej operacji wojskowej". Na front mają trafić śpiewacy, aktorzy i cyrkowcy, a ministerstwo obrony zachęca obywateli, żeby przekazywali instrumenty dla zmobilizowanych. 

"Muzyka wojskowa i rozrywka dla żołnierzy na froncie mają długą historię w wielu siłach zbrojnych, ale w Rosji są silnie powiązane z koncepcją ideologicznej edukacji politycznej z czasów sowieckich. Kruche morale prawie na pewno nadal jest istotną słabością większości rosyjskich sił zbrojnych. Jednak obawy żołnierzy koncentrują się przede wszystkim na bardzo wysokich wskaźnikach śmierci żołnierzy, słabym przywództwie, problemach płacowych, braku sprzętu i amunicji oraz braku jasności co do celów wojny. Jest mało prawdopodobne, aby wysiłki brygad twórczych znacząco złagodziły te obawy", analizuje brytyjski wywiad. 

18 grudnia 19:15
18 grudnia 19:00

Podolak: Nie będzie żadnych kompromisów w stylu porozumienia z Mińska

"Ta wojna będzie miała tylko jednego zwycięzcę. Nie będzie żadnych kompromisów ani nowych "porozumień z Mińska" na korzyść rosyjskich morderców. Rosja musi przegrać, wynieść się z Ukrainy i ponieść karę. Tylko w ten sposób można przywrócić światu bezpieczeństwo, stabilność i porządek", napisał na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Zełenskiego. 

18 grudnia 18:45

Charków: Dwóch mężczyzn zginęło po nadepnięciu na minę

W miejscowości Dowheńke w obwodzie charkowskim zginęło dwóch mężczyzn w wieku 50 i 52 lat, którzy nadepnęli na minę, podaje Ukrinform. Mężczyźni poszli szukać zagubionego bydła. Gdy długo nie wracali, rodzina wezwała służby, które prowadziły dalsze poszukiwania z pomocą drona. 

18 grudnia 18:30

Wybuchy w rosyjskim Biełgorodzie

18 grudnia 18:22

Wołodymyr Zełenski opublikował wideo z wiadomością do kibiców

Wołodymyr Zełenski zwrócił się do fanów piłki nożnej w przemówieniu wideo, które strona ukraińska chciała puścić na stadionie przed finałowym meczem mistrzostw świata w Katarze, na co nie zgodziła się FIFA. - Ogłaszam inicjatywę zorganizowania tej zimy globalnego szczytu pokoju. Szczytu, który ma zjednoczyć wszystkie narody świata wokół sprawy globalnego pokoju. Trybuny stadionów pustoszeją po meczu, a po wojnie pustoszeją miasta - mówił Zełenski. Prezydent Ukrainy mówił, że mistrzostwa świata w piłce nożnej, w przeciwieństwie do wojny, są miejscem, gdzie wiele państw może na zasadach sprawiedliwej gry wybrać najsilniejszego. 

18 grudnia 17:55

Rosyjska armia konsekwentnie niszczy ukraińską infrastrukturę cywilną i jednocześnie przygotowuje się do nowego etapu wojny. A jego celem ma być kolejna próba zajęcia Kijowa.