Ambasador Niemiec w Polsce powiedział wczoraj, że nie ma możliwości, żeby Niemcy wysłały w tym momencie baterie Patriot, które są obsługiwane przez niemieckich żołnierzy, na teren Ukrainy. W ciągu doby Rosjanie zabili siedmiu cywilów i ranili dziewiętnastu.
Pokaż od:
27 listopada 23:05

To już koniec na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

27 listopada 23:04

25 ukraińskich żołnierzy trafiło do szpitala po wypadku autobusu na Łotwie. Autokar jadący z Tallina do Rygi został wynajęty przez estońską armię - podał w niedzielę estoński nadawca publiczny ERR. Hospitalizowany jest również jeden estoński żołnierz.

Wypadek miał miejsce w sobotę, autokar zderzył się z ciężarówką. W wypadku zginął kierowca autokaru. Nie podano, dlaczego ukraińscy żołnierze byli na Łotwie.

27 listopada 21:59

"Ukraińska matka przywiozła swoje dziecko do tymczasowego schroniska, jednego z Punktów Niezłomności, aby użyć pilnie potrzebnego inhalatora. Rosyjscy terroryści mogą być z siebie dumni: to ludzie, z którymi walczą, przegrywając z armią ukraińską na polu bitwy" - napisał na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba, który opublikował zdjęcie.

27 listopada 21:06

W Chersoniu słychać eksplozje.

27 listopada 20:22

W Chersoniu przywrócono prąd dla 17 proc. użytkowników - przekazały lokalne władze. Po wyzwoleniu 11 listopada w mieście w ogóle nie było elektryczności, a według władz Rosjanie "całkowicie zniszczyli infrastrukturę energetyczną" przed odwrotem swoich wojsk.

"Obecnie w Chersoniu dostawy prądu przywrócono dla 17 proc. użytkowników" - powiadomił szef władz obwodu Jarosław Januszewycz. Pozostali mieszkańcy mają odzyskać elektryczność w najbliższych dniach.

27 listopada 19:52
27 listopada 19:38

PAP: Republikanin Michael McCaul powiedział w niedzielę w "This Week" ABC, że Izba Reprezentantów będzie nadal udzielać poparcia Ukrainie, ale będzie to robić z większą "odpowiedzialnością" niż dotychczas. Zaznaczył też, że Republikanie "nie zamierzają wystawić Ukrainie czeków in blanco".

Słowa McCaula przypominają wypowiedzi przywódcy republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów Kevina McCarthy'ego podczas kampanii wyborczej, że Republikanie nie "wypiszą czeku in blanco" Ukrainie w czasie recesji gospodarczej. McCaul skrytykował pakiety pomocy Demokratów dla Ukrainy, którzy, jak powiedział, wysłali trochę pieniędzy, jednocześnie uzupełniając amerykańskie zapasy broni. - Republikanie nie będą rządzić w ten sposób - powiedział.

27 listopada 19:14

"Kijowska policja opublikowała wideo pokazujące pierwsze minuty po tym, jak rosyjska rakieta uderzyła w Kijów 23 listopada" - napisał na Twitterze doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

27 listopada 18:41

Brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że w ramach pomocy dla Ukrainy przekazuje temu krajowi naprowadzane laserowo pociski Brimstone 2, mające dwukrotnie większy zasięg niż ich poprzednia wersja.

27 listopada 18:33

Ukrinform podaje, że Rosjanie po raz kolejny ostrzelali Sumy i Czernichów.

27 listopada 18:28
27 listopada 18:15

Białoruska propaganda kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie - napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

"Na stronie Białoruskiego Komitetu Granicznego opublikowano komunikat, w którym Mińsk informuje o rzekomo masowej migracji Ukraińców na Białoruś" - napisał Żaryn.

Żaryn zaznaczył, że białoruska propaganda sugeruje kolejny raz, że Ukraińcy uciekający przed agresją Rosji szukają schronienia na Białorusi, traktując ten kraj jako bezpieczniejszy niż kraje UE. "Mińsk wprost wskazuje, że uchodźcy ukraińscy przybyli na Białoruś przez kraje Unii" - stwierdził Żaryn.

Podkreślił też, że "Mińsk kontynuuje próby manipulowania obrazem działań Białorusi. Od początku wojny Rosji przeciwko Ukrainie Białoruś angażuje się w konflikt, przekazując Rosji broń oraz udostępniając terytorium do atakowania UA".

27 listopada 17:18
27 listopada 16:54

Chersoń nadal będzie zagrożony rosyjskimi ostrzałami, ciężkie walki toczą się w obwodzie donieckim, w tym w rejonie Gorłówki, pod Bachmutem i Sołedarem po walkach pozostają "warstwy" zabitych żołnierzy przeciwnika - powiedział doradca gabinetu prezydenta Ołeksij Arestowycz.

27 listopada 16:40
27 listopada 16:27

W Sydney w Australii odbyła się akcja poparcia dla Ukrainy.

27 listopada 15:40

Rosjanie przygotowują się do opuszczenia elektrowni atomowej?

Są oznaki, że Rosjanie mogą się przygotowywać do opuszczenia terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze - oświadczył prezes koncernu Energoatom, operatora ukraińskich elektrowni atomowych.