W środę wieczorem i w czwartek rano Rosjanie ostrzelali Charków na razie wiadomo o 20 ofiarach. Sekretarz generalny ONZ António Guterres przybył do Lwowa, gdzie spotkał się z prezydentami Ukrainy i Turcji Wołodymyrem Zełenskim i Recepem Tayyipem Erdoganem. W rosyjskich obiektach wojskowych na Krymie doszło do eksplozji, po których zamknięto most Krymski.
Pokaż od:
18 sierpnia 23:57

To już koniec na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

18 sierpnia 23:30

Departament Stanu USA odradził Kongresowi uchwalenia ustawy, która uznałaby Rosję państwem sponsorującym terroryzm, obawiając się, że zaszkodzi to porozumieniu ws. eksportu ukraińskiego zboża - informuje portal Politico.

18 sierpnia 22:54
18 sierpnia 22:43

Dwie eksplozje w Kerczu zgłosili lokalni mieszkańcy. Władze okupacyjne Krymu twierdzą, że "nie ma zagrożenia dla miasta i mostu Krymskiego". Godzinę później informowano o wybuchach w okolicy lotniska wojskowego w Sewastopolu - podaje Nexta.

18 sierpnia 22:27

Do potężnych eksplozji dziś wieczorem miało dojść także w głównej rosyjskiej bazie lotniczej Belbek w pobliżu Sewastopola na Krymie - informuje ukraiński dziennikarz Viktor Kovalenko. Po 15-20 minutach w bazę miały trafić kolejne pociski. "Najprawdopodobniej wielu rosyjskich pilotów zginęło" - podaje Kovalenko.

18 sierpnia 22:11

W Kerczu na Krymie, w pobliżu mostu Krymskiego, uruchomiono systemy obrony przeciwlotniczej. Według lokalnych mediów stało się to z powodu drona - podaje doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

18 sierpnia 21:36

Sytuacja z Zaporoską Elektrownią Atomową jest obecnie najtrudniejsza w historii. Szantaż nuklearny to typowa strategia Rosji, a potencjalna awaria może dziesięciokrotnie przewyższyć skalą katastrofy w Fukushimie i Czarnobylu - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

18 sierpnia 21:20
18 sierpnia 21:03
18 sierpnia 21:02

W Ukrainie walczy już około 3 tys. rosyjskich skazańców, a około 200 zginęło, władze chcą wysłać na wojnę jeszcze 50 tys. - powiedziała w wywiadzie dla niezależnego kanału Możem Objasnit Olga Romanowa, założycielka fundacji Ruś Siedząca.

18 sierpnia 20:31

- Nikt nie skłaniał Ukrainy do ustępstw wobec Federacji Rosyjskiej - oświadczył w opublikowanym na Facebooku nagraniu ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

Kułeba odniósł się do czwartkowego spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.

- Podejrzewam, że do końca tej wojny rozwiązanie wielu problemów środkami dyplomatycznymi będzie zależało od koordynacji i decyzji tego trio. Rozmawiano dziś o kluczowych kwestiach: korytarzu zbożowym, elektrowni atomowej czy uwolnieniu naszych jeńców - zaznaczył Kułeba.

18 sierpnia 20:08

Od początku lata w Rosji podpalono co najmniej 10 wojskowych komend uzupełnień i jednostek wojskowych; atakowane są również budynki Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) oraz Gwardii Narodowej (Rosgwardii) - poinformował niezależny kanał Możem Objasnit na Telegramie.

18 sierpnia 19:28

Rozmowy pokojowe z Rosją będą możliwe tylko wówczas, gdy jej wojska opuszczą nielegalnie okupowane terytoria Ukrainy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po spotkaniu z prezydentem Turcji i sekretarzem generalnym ONZ.

18 sierpnia 18:45
Pilne 18 sierpnia 18:14

Ukraiński wywiad: Rosja szykuje prowokację w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

"Okupanci ogłosili niespodziewany dzień wolny w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. 19 sierpnia ma się tam znajdować jedynie personel operacyjny. Dla wszystkich innych pracowników wejście będzie zamknięte. Wiadomo również, że przedstawiciele rosyjskiego koncernu Rosatom, którzy w ostatnim czasie stale przebywali na stacji, pilnie opuścili teren obiektu" - przekazał HUR w komunikacie.

Z uzyskanych przez ukraiński wywiad informacji wynika również, że po ostrzale siłowni jądrowej Rosjanie mogą „podnieść stawkę” i dokonać prawdziwego aktu terrorystycznego w największej elektrowni atomowej w Europie. Do tego chcą połączyć tę zbrodnię z wizytą sekretarza generalnego ONZ w Ukrainie - poinformowano.

18 sierpnia 17:59