Sześć osób zostało rannych we wtorek rano w ataku rakietowym Rosjan na rejon Odessy. Zmarła kolejna, już 25. ofiara ubiegłotygodniowego ataku rakietowego na Winnicę. Władimir Putin po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia wojny opuścił teren byłego ZSRR - odwiedził Iran, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Turcji.
Pokaż od:
19 lipca 23:32

To już koniec na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

19 lipca 22:22

Zełenski: Każdego dnia okupanci dają kolejne podstawy do uznania Rosji za państwo terrorystyczne

- Każdego dnia okupanci dają kolejne podstawy do uznania Rosji za państwo terrorystyczne - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu. Przekazał, że ostatniej nocy siły rosyjskie ostrzelały siedmioma rakietami Kalibr, wioskę w obwodzie odeskim na południu kraju. Zaznaczył, że ostrzał nie miał sensu z wojskowego punktu widzenia, był to "po prostu terror". Sześć osób zostało rannych, w tym dziecko.

Ostatniej doby armia rosyjska ostrzelała obwód dniepropietrowski, charkowski, Mikołajów, Kramatorsk, Słowiańsk, Toreck i inne miasta Donbasu. - Wielu zabitych, wielu rannych - powiedział Zełenski. 

19 lipca 22:14
19 lipca 21:45

W rejonie Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim zestrzelono rosyjski myśliwiec Su-35. Pilotowi najprawdopodobniej udało się opuścić maszynę przed zniszczeniem. Na nagraniu widać spadochron.

19 lipca 20:52

Ciała dwóch mężczyzn wydobyto spod gruzów domu mieszkalnego zniszczonego we wtorek w rosyjskim ostrzale Słowiańska w obwodzie donieckim Ukrainy - poinformowały służby ratunkowe. Zakończono akcję ratunkową.

19 lipca 20:06

Sbierbank ma zostać dodany do unijnej listy sankcji nałożonych na Rosję

Sbierbank ma zostać dodany do unijnej listy sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę - poinformowała agencja Reuters, która widziała projekt w tej sprawie. Wcześniej największy bank w Rosji został odłączony od bankowego systemu SWIFT. Na liście znajdują się kolejne osoby i podmioty, a także "motocyklowy gang Putina".

19 lipca 19:39

Obywatele Ukrainy stracili prawo własności w odniesieniu do nieruchomości w okupowanym przez siły rosyjskie Mariupolu - poinformował Petro Andriuszczenko, doradca lojalnego wobec Kijowa mera tego miasta.

"Zgodnie z decyzją władz okupacyjnych od dzisiaj wszyscy obywatele Ukrainy są pozbawienia prawa własności nieruchomości w Mariupolu, jeśli nie przeszli rejestracji w bananowych organach bananowej republiki" - napisał Andriuszczenko na Telegramie.

Jak przekazał, za kilka dni odbędzie się "nacjonalizacja" ocalałych budynków, w których zostaną zakwaterowani ludzie.

Andriuszczenko zaznaczył, że jest to bezprawna decyzja. Zaapelował do ludzi, którzy będą kwaterowani w tych mieszkaniach: "Jeśli już zamieszkaliście, zadbajcie o cudzą własność, w innym wypadku będziecie ponosić odpowiedzialność zgodnie z prawem".

19 lipca 19:21
19 lipca 19:05

Komisja Europejska pilotażowo zaproponowała pół miliarda euro na wspólne zamówienia na broń. Ma to pomóc krajom UE w uzupełnieniu zapasów i ulepszeniu arsenałów w odpowiedzi na wojnę w Ukrainie.

19 lipca 18:41

W ramach walki z kolaborantami Mikołajów na południu Ukrainy zostanie zamknięty na kilka dni - przekazał szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim, cytowany we wtorek przez Unian.

19 lipca 18:32
19 lipca 17:55

Amerykański Departament Sprawiedliwości zabiega o szersze uprawnienia Kongresu, aby przejąć aktywa rosyjskich oligarchów, żeby wywrzeć nacisk na Moskwę w sprawie inwazji na Ukrainę, powiedział we wtorek główny prokurator.

19 lipca 17:38

Dmitrij Miedwiediew powiedział, że pokój w Ukrainie, kiedy nadejdzie, nastąpi na warunkach Moskwy, ponieważ siły rosyjskie uderzają w cele w całym kraju pociskami rakietowymi, nawet gdy ich ofensywa naziemna się czasem nie działa jak trzeba.

Były prezydent Rosji, który jest obecnie wiceprzewodniczącym rady bezpieczeństwa, stwierdził, że Moskwa jest gotowa zrobić wszystko, aby zwyciężyć, donosi Reuters. - Rosja osiągnie wszystkie swoje cele. Zapanuje pokój - na naszych warunkach - powiedział Miedwiediew.

19 lipca 17:29
19 lipca 17:17

Jestem w stałym kontakcie z Andrzejem Dudą. Poinformowałem go o aktualnej sytuacji na polu walki. Omówiliśmy też wsparcie obronne dla Ukrainy ze strony Polski i sojuszników. Koordynujemy nasze ruchy w celu przeciwdziałania rosyjskiej agresji - napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

19 lipca 17:00

We wtorek rosyjskie rakiety spadły na blok mieszkalny w centrum Kramatorska. Zginęła tam przynajmniej jedna osoba, liczba rannych pozostaje na razie nieznana. Rosjanie ostrzelali z broni artyleryjskiej również cywilne zabudowania zarówno pod Słowiańskiem, jak i w samym mieście. W kilku z nich całkowicie zawaliły się dachy i domy te nie nadają się już do zamieszkania.

Rosyjski ostrzał trwał również we wtorek na północy i południu kraju. Bomby kasetowe spadły na Mikołajów, znajdujący się nad Morzem Czarnym, oraz Sumy. Co najmniej jedna rakieta uderzyła również w Odessę.