30 maja 2022 r. wystartowała druga edycja projektu "Pod dobrą opieką. Opiekun i podopieczni". Tym razem podjęliśmy ważny temat opieki nad osobami niesamodzielnymi.

W kolejnej edycji akcji społecznej "Wyborczej" i Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych wzięliśmy pod lupę temat jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi i wsparcia opiekunów osób niesamodzielnych.

Polska się starzeje!

"Pod dobrą opieką. Opiekun i podopieczni" to odpowiedź na wyzwanie starzenia się społeczeństwa - problem dotykający w coraz większym stopniu cały zachodni świat. Ponad 200 tys. Polek i Polaków nie funkcjonuje samodzielnie, potrzebując wsparcia innych - w domu, szpitalu, hospicjum lub zakładzie opiekuńczym.

"Pod dobrą opieką" ma ambicje nie tylko przybliżenia tego trudnego i dotykającego - prędzej czy później - każdego z nas tematu, ale też znalezienia skutecznych narzędzi poprawy sytuacji.

Jak będzie przebiegać nasza akcja?

W ciągu kolejnych ośmiu miesięcy powstaną publikacje oraz odbędą się webinary i konferencja poświęcone wyzwaniom opieki nad osobami niesamodzielnymi. W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele partnerów projektu i niezależni eksperci.

Pierwszym akcentem akcji "Wyborcze"j i Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych jest przygotowany przez naszych dziennikarzy raport big data poprzez twarde dane pokazujący realną sytuację osób niesamodzielnych i ich opiekunów.

Raport dostępny jest  TUTAJ

Partnerzy i szczegóły akcji

Partnerami "Pod dobrą Opieką. Opiekun i podopieczni" są Winncare, firma produkująca sprzęt medyczny dla osób niepełnosprawnych, i fundacja Nutricia, realizująca kampanię edukacyjną "Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą".

Szczegóły akcji  CZYTAJ

Artykuły związane z projektem KLIKNIJ