8 maja 2022 r. minęły 33 lata od ukazania się pierwszego wydania "Gazety Wyborczej". 16 maja światło dzienne ujrzał historyczny, 10-tysięczny numer dziennika.

Z okazji jubileuszu zespół dziennika przygotował nową ofertę dla subskrybentów Wyborcza.pl z 33-proc. zniżką oraz bestsellerowymi e-bookami w prezencie. W weekend 14-15 maja w punktach sprzedaży prasy pojawił się zmieniony, magazynowy numer „Wyborczej" - z kodem dostępu do Wyborcza.pl i dodatkiem poświęconym wydaniu cyfrowemu.

Od 8 stron do giganta subskrypcji

- Wydanie z 8 maja 1989 r. oraz z 8 maja 2022 r. dzielą lata świetlne. Kiedy startowaliśmy, wspierały nas zachodnie redakcje - np. „Le Monde" podarował nam maszynę drukarską, a dzisiaj to my, dzięki Fundacji Wyborczej, udzielamy pomocy dziennikarzom i redakcjom z wielu krajów. Pierwszy numer naszego dziennika wydrukowany na szaroburym papierze miał osiem stron, dzisiaj „Wyborcza" to nie tylko papier, ale przede wszystkim bogaty, cyfrowy świat serwisu Wyborcza.pl - powiedział Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej" i członek zarządu Agory. - Do tego sposobu czytania „Wyborczej" przekonało się już ponad 280 tysięcy osób, które zaprenumerowały dostęp do naszych treści w wersji cyfrowej. Dla tych, którzy chcieliby do nich dołączyć, przygotowaliśmy jubileuszową ofertę ze stałą zniżką.

Atrakcyjna urodzinowa oferta

Z okazji 33. urodzin „Gazety Wyborczej" jej zespół przygotował wyjątkowy rabat dla subskrybentów Wyborcza.pl - w wysokości 33 proc. na cały okres autoodnawialnej prenumeraty, niezależnie od wybranego pakietu. W ten sposób Wyborcza.pl zagwarantowała użytkownikom utrzymanie promocyjnej ceny na stałe.

Dodatkowo, świętując 10 000 wydań „Wyborczej", dziennik podarował swoim nowym subskrybentom opcji Premium bestsellerowe e-booki. Wybierać można było z bogatej palety 15 bestsellerów ze specjalnej biblioteki, utworzonej na 33. urodziny „Wyborczej". Wśród proponowanych tytułów były m.in. laureatka Nagrody Nike „Żeby nie było śladów" Cezarego Łazarewicza, znany z serialowej adaptacji „Behawiorysta" Remigiusza Mroza, jedna z najlepszych powieści Jakuba Żulczyka „Informacja zwrotna" oraz wstrząsający debiut literacki Aleksandry Zbroi „Mireczek".

Oprócz tego zespół Wyborcza.pl zaprosił czytelników, którzy dołączyli do grona prenumeratorów cyfrowych w promocji urodzinowej, do zbierania kolekcji „Reporterzy Wyborczej polecają", czyli 10-tomowej serii e-booków z najlepszymi reportażami. 

33 lata Wyborczej
33 lata Wyborczej 

Weekendowa „Wyborcza" z treściami magazynowymi

- Charakter prasy nieuchronnie się zmienia: w pościgu za newsem ustępuje internetowi, ale pozostaje wyjątkowa w prezentacji większych lub złożonych form. Dla wielu osób papier ma też magiczną moc budowania rytuału i przyjemności z lektury. Idąc tym tropem, postanowiliśmy jeszcze mocniej wyeksponować te atuty w weekendowym wydaniu „Wyborczej" - mówi Wojciech Bartkowiak.

Od 14 maja 2022 r. weekendowe numery „Wyborczej" mają w całości magazynowy charakter. Wydanie główne stanowić będzie magazyn „Wolna Sobota"; oprócz niego czytelnicy i czytelniczki otrzymają tygodniki „Ale Historia" i „Wysokie Obcasy", a w Warszawie „Gazetę Stołeczną". W ten sposób w ich ręce trafi wyjątkowa porcja lektury: najlepszych, dłuższych treści, m.in. reportaży, sylwetek, wywiadów, felietonów i rysunków przygotowanych przez dziennikarzy „Wyborczej", ekspertów i publicystów. Na stronach wydań pojawią się dodatkowo krzyżówki-weekendówki, dostarczając odbiorcom wyzwań i jednocześnie oddechu od codziennych, pilnych spraw.

Propozycja dla fanów newsów

Jednocześnie Czytelnicy zainteresowani najświeższymi wiadomościami cały czas będą mogli korzystać z nieustannie aktualizowanych treści serwisu Wyborcza.pl - w weekendowych numerach „Wyborczej" ukazywać się będą kody dostępu do serwisu na sobotę i niedzielę. Umożliwią one czytelnikom i czytelniczkom nie tylko trzymanie ręki na pulsie wydarzeń, ale też dodatkowo poszukiwanie zbliżonych tematycznie treści, sięgnięcie po podcasty i materiały wideo, a także interakcje z redakcją i innymi odbiorcami, np. poprzez komentarze. Weekendowy kod odblokuje również dostęp do premierowych fragmentów książek.