CANAL+ pragnął zaprezentować się w naszych mediach jako twórca ekscytującej rozrywki, dostarczający emocji serialowych, filmowych i sportowych.
W dobie zalewu produkcjami serialowymi i filmowymi trzeba dokonywać mądrej selekcji, tak żeby nie umknęły nam tytuły niebanalne, wartościowe, dotykające ważnych tematów. Przydatny jest tutaj kompetentny przewodnik i taką właśnie rolę odegrał projekt Agory i CANAL+.
Chcieliśmy pokazać odbiorcom, jakie nowości mogą obejrzeć na platformie CANAL+. Zależało nam na zaprezentowaniu różnorodności produkcji naszego Partnera – od mrocznych seriali detektywistycznych przez komedie romantyczne do dokumentów oraz wydarzeń sportowych. Kampania reklamowa miała podkreślić, że CANAL+ to platforma dostarczająca sportowych i kulturalnych emocji.
Zwracaliśmy się do szerokiej publiczności – tej zainteresowanej sportem i tej lubiącej rozrywkę. Bardzo duża grupa odbiorców mediów Wyborczej wpisuje się w wyznaczony profil – 4,3 mln naszych czytelników i użytkowników interesuje się kulturą i rozrywką, a 3,5 mln – sportem. Szczególnie zależało nam na młodszych dorosłych.
Kampania trwała 6 miesięcy (VI – XII 2021 r.). Oprócz Wyborczej były w nią zaangażowane inne media Agory SA – Gazeta.pl, Radio Złote Przeboje, Radio TOK FM oraz Tokfm.pl. Projekt składał się z dwóch bloków – ROZRYWKA + JA oraz SPORT + JA.
W ramach kampanii powstała specjalna multimedialna platforma z treściami – artykułami, materiałami wideo, podcastami – dotyczącymi filmów, programów i seriali CANAL+, jak również wydarzeń sportowych emitowanych przez Partnera. Content tworzyły wszystkie redakcje zaangażowane w kampanię.
W mediach Grupy Wyborcza powstało 17 rozbudowanych artykułów redakcyjnych – 6 w prasie (4 – Wyborcza TV, 1 – Wolna Sobota, 1 – Wyborcza/ Sport), 12 na Wyborcza.pl/TV, 3 na Wyborcza.pl/Sport, 2 na Wysokieobcasy.pl.
Publikacje z Wyborcza.pl umieściliśmy na stronie tagowej "Kultura na plus" ZOBACZ.
Wyprodukowaliśmy również 9 podcastów – 7 w ramach audycji "8:10" (50 763 odsłuchań), 2 – pod szyldem "Wysokich Obcasów" (22 163 odsłuchań).
O czym mówiliśmy i pisaliśmy? Między innymi:
Publikacje przyjęły różne formy – wywiady z aktorami i scenarzystami, recenzje produkcji, zapowiedzi premier, sylwetki głównych bohaterów filmów i seriali. Omawialiśmy produkcje polskie i zagraniczne, wśród nich m.in. film "Planeta singli"; seriale "Office PL", "Kruk. Czorny Woron nie śpi", "Zakonnice", "Martwa góra. Tragedia na Przełęczy Diatłowa", "Dlaczego kobiety zabijają"; program "Łowcy tajemnic Bałtyku".
W publikacjach znalazły się zdjęcia z produkcji, trailery, utwory ze ścieżek dźwiękowych.
Rozmawiający z naszymi dziennikarzami artyści – np. Mateusz Damięcki, Michał Żurawski – opowiadali nie tylko o swojej roli w danej produkcji, ale bardzo szeroko i swobodnie o swoim życiu: tak zawodowym, jak i prywatnym.
Tajniki swojego zawodu przybliżył odbiorcom podcastów Wyborczej nurek Tomasz Stachura, gospodarz programu CANAL+ "Łowcy tajemnic Bałtyku".
W innych podcastach poruszyliśmy takie wątki, jak: z jakimi problemami zmierzyli się twórcy polskiej wersji serialu "The Office PL"? (wywiad z Michałem Oleszczykiem, krytykiem filmowym, filmoznawcą i kierownikiem literackim serialu "The Office PL"); sekrety Tindera wg dr Kamili Kacprzak-Wachniew – online dating coacha, współautorki książki "Związki miłosne w sieci".
Wszystkie artykuły były szeroko promowane w obrębie serwisu Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl, w social media oraz w newsletterach (serialowym i sportowym).
Zdjęcia produkcji Partnera pojawiły się na okładkach magazynu Wyborcza TV.
Zasięg kampanii projektu ROZRYWKA + JA w prasie wyniósł 667 tys; potencjalna liczba kontaktów z reklamą – 22 975 660; 38 269 emisji jingla. Liczba czytelników piątkowego dodatku TV – 147 tys.
Partner był obecny reklamowo w kampanii display, poprzez branding serwisu Wyborcza.pl i dzięki linkom sponsorowanym w każdej publikacji, odsyłającym do platformy CANAL+.
Canal+ było również Partnerem newsletterów (z wyłącznością reklamową) i podcastów (jingle). Ponadto redakcja zaprosiła wybranych ekspertów CANAL+ do wypowiedzi w artykułach i podcastach.
Zainteresowaliśmy szerokie grono odbiorców naszych mediów nowościami CANAL+; przekonaliśmy czytelników, słuchaczy i użytkowników, że nasz Partner oferuje szeroki wachlarz produkcji z dziedziny sportu i rozrywki, a z tej palety każdy może wybrać coś dla siebie. Przykuliśmy uwagę odbiorców nie tylko jakościowymi artykułami i podcastami, ale także promując kampanię w newsletterach, które z zasady odbierane są osobiście i zatrzymują uwagę na dłużej.
Wzmocniliśmy brand Partnera, eksponując go w prestiżowym miejscu. Zbudowaliśmy skojarzenie marki z wartościowym, eksperckim dziennikarstwem. Zwiększyliśmy zaufanie do CANAL+ dzięki obecności Partnera w prasie – postrzeganej, jak pokazują badania, jako wiarygodne medium wysokiej jakości.
Dane własne wydawcy (Data Ocean, Sare, GAM, kanały: Facebook, Instagram, YouTube), Google Analitycs, Polskie Badania Czytelnictwa. Opracowanie Agora S.A.