Stworzyliśmy godny zaufania przewodnik po nowościach Canal+. Na specjalnej multimedialnej platformie oraz w naszych serwisach i tytułach papierowych zamieściliśmy wartościowe treści dotyczące nowych propozycji nadawcy.
 • 203%

  realizacji zał. zasięgu

 • 5 min.

  średni czas na art.

 • 228 751

  PV

 • 162 493

  UU

Cele Partnera

CANAL+ pragnął zaprezentować się w naszych mediach jako twórca ekscytującej rozrywki, dostarczający emocji serialowych, filmowych i sportowych.

Idea projektu

W dobie zalewu produkcjami serialowymi i filmowymi trzeba dokonywać mądrej selekcji, tak żeby nie umknęły nam tytuły niebanalne, wartościowe, dotykające ważnych tematów. Przydatny jest tutaj kompetentny przewodnik i taką właśnie rolę odegrał projekt Agory i CANAL+.

Chcieliśmy pokazać odbiorcom, jakie nowości mogą obejrzeć na platformie CANAL+. Zależało nam na zaprezentowaniu różnorodności produkcji naszego Partnera – od mrocznych seriali detektywistycznych przez komedie romantyczne do dokumentów oraz wydarzeń sportowych. Kampania reklamowa miała podkreślić, że CANAL+ to platforma dostarczająca sportowych i kulturalnych emocji.

Za dużo czytania? Zobacz case w wersji graficznej
ZOBACZ

Grupa celowa

Zwracaliśmy się do szerokiej publiczności – tej zainteresowanej sportem i tej lubiącej rozrywkę. Bardzo duża grupa odbiorców mediów Wyborczej wpisuje się w wyznaczony profil – 4,3 mln naszych czytelników i użytkowników interesuje się kulturą i rozrywką, a 3,5 mln – sportem. Szczególnie zależało nam na młodszych dorosłych.

Realizacja projektu

Kampania trwała 6 miesięcy (VI – XII 2021 r.). Oprócz Wyborczej były w nią zaangażowane inne media Agory SA – Gazeta.pl, Radio Złote Przeboje, Radio TOK FM oraz Tokfm.pl. Projekt składał się z dwóch bloków – ROZRYWKA + JA oraz SPORT + JA.

W ramach kampanii powstała specjalna multimedialna platforma z treściami – artykułami, materiałami wideo, podcastami – dotyczącymi filmów, programów i seriali CANAL+, jak również wydarzeń sportowych emitowanych przez Partnera. Content tworzyły wszystkie redakcje zaangażowane w kampanię.

W mediach Grupy Wyborcza powstało 17 rozbudowanych artykułów redakcyjnych – 6 w prasie (4 – Wyborcza TV, 1 – Wolna Sobota, 1 – Wyborcza/ Sport), 12 na Wyborcza.pl/TV, 3 na Wyborcza.pl/Sport, 2 na Wysokieobcasy.pl.

Publikacje z Wyborcza.pl umieściliśmy na stronie tagowej "Kultura na plus" ZOBACZ.

Wyprodukowaliśmy również 9 podcastów – 7 w ramach audycji "8:10" (50 763 odsłuchań), 2 – pod szyldem "Wysokich Obcasów" (22 163 odsłuchań).

O czym mówiliśmy i pisaliśmy? Między innymi:

 • O nadchodzących premierach CANAL+
 • O wyzwaniach konwencji komedii romantycznej
 • O kulisach produkcji kultowego serialu "Kruk"
 • O prawdziwej historii zagadkowej śmierci rosyjskich studentów
 • O atutach i słabościach Legii Warszawa
 • O wartych uwagi sylwetkach Ekstraklasy

Publikacje przyjęły różne formy – wywiady z aktorami i scenarzystami, recenzje produkcji, zapowiedzi premier, sylwetki głównych bohaterów filmów i seriali. Omawialiśmy produkcje polskie i zagraniczne, wśród nich m.in. film "Planeta singli"; seriale "Office PL", "Kruk. Czorny Woron nie śpi", "Zakonnice", "Martwa góra. Tragedia na Przełęczy Diatłowa", "Dlaczego kobiety zabijają"; program "Łowcy tajemnic Bałtyku".

W publikacjach znalazły się zdjęcia z produkcji, trailery, utwory ze ścieżek dźwiękowych.

Rozmawiający z naszymi dziennikarzami artyści – np. Mateusz Damięcki, Michał Żurawski – opowiadali nie tylko o swojej roli w danej produkcji, ale bardzo szeroko i swobodnie o swoim życiu: tak zawodowym, jak i prywatnym.

Tajniki swojego zawodu przybliżył odbiorcom podcastów Wyborczej nurek Tomasz Stachura, gospodarz programu CANAL+ "Łowcy tajemnic Bałtyku".

W innych podcastach poruszyliśmy takie wątki, jak: z jakimi problemami zmierzyli się twórcy polskiej wersji serialu "The Office PL"? (wywiad z Michałem Oleszczykiem, krytykiem filmowym, filmoznawcą i kierownikiem literackim serialu "The Office PL"); sekrety Tindera wg dr Kamili Kacprzak-Wachniew – online dating coacha, współautorki książki "Związki miłosne w sieci".

Wszystkie artykuły były szeroko promowane w obrębie serwisu Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl, w social media oraz w newsletterach (serialowym i sportowym).

Zdjęcia produkcji Partnera pojawiły się na okładkach magazynu Wyborcza TV.

Zasięg kampanii projektu ROZRYWKA + JA w prasie wyniósł 667 tys; potencjalna liczba kontaktów z reklamą – 22 975 660; 38 269 emisji jingla. Liczba czytelników piątkowego dodatku TV – 147 tys.

Obecność Partnera w projekcie

Partner był obecny reklamowo w kampanii display, poprzez branding serwisu Wyborcza.pl i dzięki linkom sponsorowanym w każdej publikacji, odsyłającym do platformy CANAL+.

Canal+ było również Partnerem newsletterów (z wyłącznością reklamową) i podcastów (jingle). Ponadto redakcja zaprosiła wybranych ekspertów CANAL+ do wypowiedzi w artykułach i podcastach.

Efekt projektu

Zainteresowaliśmy szerokie grono odbiorców naszych mediów nowościami CANAL+; przekonaliśmy czytelników, słuchaczy i użytkowników, że nasz Partner oferuje szeroki wachlarz produkcji z dziedziny sportu i rozrywki, a z tej palety każdy może wybrać coś dla siebie. Przykuliśmy uwagę odbiorców nie tylko jakościowymi artykułami i podcastami, ale także promując kampanię w newsletterach, które z zasady odbierane są osobiście i zatrzymują uwagę na dłużej.

Korzyści Partnera

Wzmocniliśmy brand Partnera, eksponując go w prestiżowym miejscu. Zbudowaliśmy skojarzenie marki z wartościowym, eksperckim dziennikarstwem. Zwiększyliśmy zaufanie do CANAL+ dzięki obecności Partnera w prasie – postrzeganej, jak pokazują badania, jako wiarygodne medium wysokiej jakości.

Źródła danych

Dane własne wydawcy (Data Ocean, Sare, GAM, kanały: Facebook, Instagram, YouTube), Google Analitycs, Polskie Badania Czytelnictwa. Opracowanie Agora S.A.