Firma Mercedes-Benz pokazała się jako producent aut sportowych najwyższej klasy i marka kojarząca się z intensywnymi przeżyciami, idealna dla fanów sportów ekstremalnych.

Projekt w liczbach

 • 75 tys. UU

  ruch estymowany

 • 75 500 UU

  ruch dowieziony

 • 102 %

  realizacji celu zasięgowego

 • 2:27 min.

  średni czas na artykule

Projekt stanowił część większej, międzynarodowej kampanii firmy Mercedes-Benz; jej bohaterami byli znani sportowcy – spoty z ich udziałem pokazywały, że pasję i zawodowstwo w dziedzinie sportu łączy z nowymi modelami aut sportowych klasy C naturalne pokrewieństwo.

Jaka idea nam przyświecała?

Chcieliśmy pokazać, że mercedesy nowej linii klasy C nie bez powodu noszą miano sportowych - wykazują cechy, jakimi poszczycić się mogą zarówno profesjonalni sportowcy, jak i dobrze przygotowani amatorzy bardzo wymagających dziedzin sportu.

Za dużo czytania? Zobacz case w wersji graficznej
ZOBACZ


Naszym celem było zaprezentowanie Partnera jako ambasadora wartości kojarzonych z ekstremalnymi i widowiskowymi sportami – jak wspinaczka, nurkowanie czy triathlon. Aby przygotować się dobrze do uprawiania tych dyscyplin, trzeba wykazać się solidnym, a jednocześnie otwartym podejściem - ćwiczyć z głową i systematycznie, nie bać się nowych wyzwań. Jednocześnie wiele dyscyplin ma wymiar estetyczny - np. akrobatyka zachwyca jako spektakl gracji i lekkości.
Podobnie firma Mercedes-Benz podchodzi do projektowania i produkcji swoich samochodów - stawiając na ciągły rozwój i innowacyjność, piękno, dynamikę, siłę.

Kampania miała udowodnić, że nowe sportowe modele klasy C dostarczą przeżyć równie intensywnych i satysfakcjonujących, co nurkowanie w głębinach oceanu czy wspinanie się na surowe górskie szczyty - chociażby na trasie dojazdu do miejsc, w których będziemy cieszyć się tymi sportami. 

Do kogo kierowaliśmy przekaz?

Kampanię skierowaliśmy do osób poszukujących intensywnych, czasem wręcz ekstremalnych sportowych przeżyć, a zarazem dysponujących budżetem adekwatnym do takich przedsięwzięć. Odbiorcy Wyborcza.pl - super userzy korzystający z cyfrowej subskrypcji - są ciekawi świata i nowych doświadczeń, a przy tym mają wysokie dochody, stanowią więc świetny target takiej kampanii.

Jak to zrealizowaliśmy?

Kampania "Wyborczej" i Mercedesa trwała od 21 września do 4 listopada 2018 r. Przyjęła formę cyklu content marketingowego. Złożyły się na niego 4 bogate graficznie multireportaże zamieszczone w serwisie Wyborcza.pl - każdy z nich był formatem natywnym, oznaczonym jako "Materiał promocyjny partnera".

Postawiliśmy na wysoką jakość treści i bogate, działające na wyobraźnię grafiki.
Każdy z naszych materiałów natywnych wyczerpująco i ciekawie prezentował daną dyscyplinę sportu, łącznie z praktycznymi poradami dla entuzjastów akrobatyki czy triathlonu; obfitował też w atrakcyjne estetycznie zdjęcia. Część Partnera z kolei szczegółowo pokazywała i opisywała wszystkie atuty danego modelu auta – obok danych technicznych tekst promocyjny przybliżał idee i wartości, stojące za nowymi sportowymi samochodami Mercedesa. 

Tematami poszczególnych multireportaży były: 

 • "WYTRZYMAŁOŚĆ DO TRZECIEJ POTĘGI" - COUPÉ: historia i przebieg triathlonu; jak się przygotować do trójboju? Mercedes-Benz Nowej Klasy C Coupé: szybko osiąga cel, ma atletyczną sylwetkę, jest wytrzymały i idealny dla wymagających. 
 • "CORAZ GŁĘBIEJ" - LIMUZYNA: ciekawostki i przydatne wskazówki, jak zacząć nurkować na serio; na czym polega ekstaza głębin? Limuzyna Nowej Klasy C: niesamowite osiągi, komfort, sylwetka majestatyczna i zgrabna niczym żaglowiec; jazda w duchu sportowym - odważna, ale też bezpieczna.
 • "GRACJA NADZIEMNYCH AKROBACJI" - KABRIOLET: tajniki akrobatyki sportowej; dwa w jednym - wdzięk i precyzja; Kabriolet – szybki i gwarantujący wspaniałe uczucie wiatru we włosach; pełna wdzięku sylwetka; precyzja.
 • "SIĘGAJĄC WYŻEJ" - KOMBI: Śnieżka - pierwszy masowo zdobywany szczyt w Europie; mity na temat wspinaczki; Kombi – auto do zadań specjalnych, sportowa sylwetka; model idealny do pokonywania górskich serpentyn. 

Kampanię promowaliśmy na HP Wyborcza.pl., na stronach artykułowych serwisu oraz w social media. 

Jak Partner był obecny w projekcie?

Partner był obecny przez format reklamowy na końcu materiału natywnego.

Jaki efekt osiągnęliśmy?

Zbudowaliśmy skojarzenia konkretnych modeli Mercedesa z hasłami takimi jak - wytrzymałość, sprawność, innowacyjność, dynamika, wdzięk, sportowy profesjonalizm czy radość ekstremalnych przeżyć. Połączyliśmy cztery dziedziny wymagających i ekscytujących sportów z czterema nowymi modelami sportowymi Mercedesa.
Dostarczyliśmy wartościowych treści dla konkretnej grupy użytkowników - osób poszukujących silnych emocji związanych z wymagającymi i ekscytującymi dziedzinami sportu. W materiałach natywnych zarówno informowaliśmy, jak i zachęcaliśmy do uprawiania wspinaczki czy nurkowania, apelując do emocji odbiorców - zarówno słowem, jak i obrazem. 

W rezultacie nowe sportowe modele Mercedesa pozostaną w pamięci precyzyjnie stargetowanych odbiorców jako samochody idealne w kontekście najbardziej ekscytujących dyscyplin sportu, wzbudzając impuls zakupowy.