Podcast Zdrowa rozmowa

 • 27 min

  Jak mieć świetną skórę

  Świetna skóra to taka, która nas zadowala, jest zdrowa, młoda w tym sensie, że nie jest starsza, niż wskazywałby na to nasz PESEL. W tym odcinku prowadząca ?Zdrową rozmowę? Kasia Staszak zdradza, że boi się zabiegów medycyny estetycznej, dlatego wciąż szuka naturalnych sposobów wspomagających skórę. Poprosiła dietetyczkę kliniczną Katarzynę Błażejewską-Stuhr o listę składników odżywczych i produktów, które wpływają na wygląd skóry. A dermatolożkę zapytała, czy warto naśladować celebrytki, które pokazują, że chłodzą skórę kostkami lodu. Dr n. med. Aleksandra Rymsza szczegółowo wyjaśniła, jak działa taki domowy (i tani!) zabieg.

 • 35 min

  Alergia. Na komary, krewetki i na krzyż

  Niektórych alergia męczy przez całe życie, np. ta sezonowa, na pyłki. Innych dopada nagle, choć wcześniej nigdy nic ich nie uczulało. Czy ma to coś wspólnego ze stresem? Co łączy uczulenie na krewetki z kurzem? Czy można mieć uczulenie na spermę partnera? Czy hybrydowe paznokcie mogą podrażnić oczy? Na te i inne pytania odpowiemy w tym odcinku.

 • 35 min

  Jak dożyć stu lat

  Co jest ważniejsze - geny czy styl życia? Co jeść, żeby uniknąć chorób? Jakie nawyki dają szansę na długie życie w dobrej formie? Dziennikarki zajmujące się zdrowiem - Margit Kossobudzka i Katarzyna Staszak - podpowiadają, jak stosować w praktyce zalecenia naukowców.

 • 2 min

  Zdrowa rozmowa. Zapowiedź nowego podcastu "Wyborczej"

  W środę 15 czerwca premiera podcastu zdrowotnego "Wyborczej?. Co tydzień będziemy publikować odcinki "Zdrowej rozmowy", której gospodyniami są Katarzyna Staszak i Margit Kossobudzka. To doświadczone dziennikarki działu nauka i zdrowie "Wyborczej?, które zawsze merytorycznie, ale przy tym w przystępny sposób i z dawką humoru podejmą tematy ważne oraz te, o które chcielibyśmy zapytać lekarza, ale nie mieliśmy odwagi. "Zdrowa rozmowa? to podcast z misją. W myśl starej zasady "lepiej zapobiegać, niż leczyć", częściej usłyszymy o stylu życia niż o chorobach. Prowadzące oddzielają prawdę od fikcji, rozmawiają z ekspertami, pomagają słuchaczom nawigować w gąszczu skomplikowanych, często sprzecznych porad medycznych. W pierwszym odcinku dowiemy się, jak dożyć w zdrowiu stu lat. W kolejnych odcinkach sprawdzimy, czy można mieć alergię na komary, być otyłym bez nadwagi, ile godzin dziennie powinniśmy spać i jak w tani sposób poprawić wygląd skóry. Zapraszamy do słuchania w każdą środę od 6 rano!

1

Inne podcasty