Podcast Warszawa Nadaje

  • Pauzuj Wznów Posłuchaj [57:06] 15 października 2021 Czy Nowy Świat jest salonem Warszawy Nowy Świat - chyba wszyscy w Polsce wiedzą, że w Warszawie jest taka ulica. Warszawiacy mają wobec niej różne, czasem sprzeczne, oczekiwania, w weekendy ciągną na nią tłumy, ale niektórzy specjalnie omijają ją szerokim łukiem. Ponad 20 lat temu tę część miasta okrzyknięto salonem Warszawy. Ale co z tej idei salonu zostało? I jaki powinien być salon współczesnego miasta? W piątkowy wieczór wyszliśmy z mikrofonem na Nowy Świat. Na trasie wędrówki o Nowym Świecie opowiadają nam Karolina, spotkana na randce z mężem (randka była możliwa z okazji piżamowej nocy w przedszkolu syna), Witek Orski, artysta i nauczyciel akademicki, reporter Mariusz Szczygieł, złapany w ostatniej chwili przed wyjazdem z miasta. O tym, czy Nowy Świat to salon, wizytówka czy serce miasta, rozmawiam potem w studiu z dr. Kacprem Pobłockim, socjologiem, antropologiem, badaczem miast z Uniwersytetu Warszawskiego. A swój felieton o Nowym Świecie przeczytał dla nas Grzegorz Piątek, krytyk architektury i autor m.in. książki o odbudowie Warszawy "Najlepsze miasto świata". Na podcast zaprasza Wojciech Tymowski, gospodarz podcastu "Warszawa nadaje". Więcej odcinków na https://wyborcza.pl/warszawanadaje
  • Pauzuj Wznów Posłuchaj [05:30] 8 października 2021 Premiera podcastu 15 października! Nowy podcast przygotowywany przez dziennikarzy "Gazety Stołecznej" i serwisu Warszawa.wyborcza.pl. "Warszawa nadaje" to podcast o tym, jak żyje się w największym polskim mieście. Co się w nim teraz zmienia, co się udało, a co nie wyszło, z czego jesteśmy w Warszawie dumni. I o czym marzymy. Jakiej Warszawy potrzebujemy. O Warszawie mamy mnóstwo do powiedzenia. Opisujemy ją przecież od lat. To dla nas wyjątkowe miasto, ale ciągle sprawdzamy czy jest piękne, czy brzydkie, nowoczesne czy zacofane. Nie robimy uników, bo na Warszawie nam zależy. Wychodzimy w miasto z mikrofonem. Rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi w studiu. Każdy odcinek naszego podcastu składać się będzie z trzech części, które mają swoje podtytuły: *Z ulicy stolicy (reporterski zapis z miejskiego spaceru), *Uderz w stołek (wywiad z zaproszonym gościem) i *Warszawa ma głos (miejski felieton). Warszawa nadaje w piątki co dwa tygodnie.
  • Pauzuj Wznów Posłuchaj [00:45] 15 września 2021 Czołówka (muz. Jan Emil Młynarski) "Warszawa nadaje" to nowy podcast przygotowywany przez dziennikarzy "Gazety Stołecznej" i serwisu Warszawa.wyborcza.pl. To podcast o tym jak żyje się w największym polskim mieście. Co się w nim teraz zmienia, co się udało, a co nie wyszło, co się planuje. Z czego warszawiacy są dumni i o czym marzą. Jakiej Warszawy potrzebują. Wychodzimy w miasto z mikrofonem. Rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi w studiu. Każdy odcinek naszego podcastu składa się z trzech części, które mają swoje tytuły: "Z ulicy stolicy" (reporterski zapis z miejskiego spaceru), "Uderz w stołek" (wywiad z zaproszonym gościem) i "Warszawa ma głos" (miejski felieton). Warszawa nadaje w piątki co dwa tygodnie.