W 20 miastach redakcje ?Gazety? prowadzą kampanie w sprawach ważnych dla mieszkańców
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poznań: róbmy miasto dla ludzi

- Nie bójcie się mieszkańców! - apelowali społecznicy do urzędników podczas debaty, zorganizowanej w ramach naszej kampanii. Dyskusję zorganizowała "Gazeta" podczas Festiwalu Transatlantyk. Poprzedził ją pokaz filmu "Ludzki wymiar" poświęcony pomysłom prof. Jana Gehla - duńskiego architekta i urbanisty, który zajmuje się przywracaniem miast ludziom. Na film i dyskusję zaprosiliśmy działaczy poznańskich stowarzyszeń i przedstawicieli władz miasta.

"Pieniądze dla Olsztyna"

W Olsztynie do podziału są ponad 2 mln zł. Po 50 tys. trafi do każdego z 23 olsztyńskich osiedli. Za milion złotych ma być zrealizowana inwestycja, która posłuży całemu miastu. Znani olsztynianie na naszą prośbę wskazali swoje pomysły my je poddaliśmy pod głosowanie. Przez cztery dni hostessy zbierały głosy mieszkańców na ulicach miasta. Trwało też zakończone w środę o godz. 12 głosowanie w sondzie na stronie olsztyn.gazeta.pl. Zwycięzcę zgłosimy władzom miasta jako oficjalną propozycje do referendum miejskiego, które odbędzie się wkrótce.

Bydgoszcz: Śródmieście Odmieńcie je wreszcie.

PKP wybrały projekt gruntownej przebudowy Dwrca Głownego. Wcześniej zaakceptowali go miejscy urbaniści i internauci, którzy wzięli udział w sondażu na gazeta.pl. Nowy dworzec będzie przeszklony, z wielkim ogólnodostępnym, wciętym w bryłę budynku tarasem oraz niewielkim hotelem na samej górze. Inwestycja będzie kosztowała ok. 200 mln zł. Stacja ma być gotowa pod koniec 2015 r.

O co walczymy w innych miastach - czytaj w lokalnych serwisach na gazeta.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem