Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Projekt magazynu "Osiem Dziewięć” Przyszłość Jest Teraz, realizowany we współpracy z Komisją Europejską, to think tank skupiający na łamach "Gazety Wyborczej" młodych polskich ekspertów z całego świata. Tworzymy przestrzeń wymiany myśli, analiz, opinii i artykułów fachowców różnych dziedzin w celu wsparcia procesów integracyjnych, przybliżenia funduszu i polityki spójności, ewaluacji rozwoju Polski w Unii Europejskiej oraz projektowania w tym zakresie przyszłych rozwiązań.

Przyszłość jest teraz będzie wpływać na debatę publiczną dotyczącą integracji europejskiej w czterech aspektach: zatrudnienia, gospodarki mieszkaniowej, kultury i edukacji oraz społeczeństwa obywatelskiego. Stworzymy szerokie spektrum propozycji skutecznych rozwiązań w zakresie wymienionych obszarów, bazując na ideach i praktykach innych krajów.

Kogo szukamy i co oferujemy?

W ramach projektu Przyszłość Jest Teraz magazyn "Osiem Dziewięć” oraz dział Opinii "Gazety Wyborczej" oferują program płatnych dwumiesięcznych staży. Co dwa miesiące przyjmiemy na staż dwie osoby – studentów oraz młodych ludzi na początku swojej drogi zawodowej. Szukamy zaangażowanych, rzetelnych, kreatywnych ludzi, stawiających pierwsze kroki w dziennikarstwie/tworzeniu projektów, kształtujących debatę publiczną oraz życie społeczne.

Rekrutację przeprowadzimy na podstawie CV, listu motywacyjnego oraz propozycji trzech tematów na teksty dopasowane do tematyki think tanku, przesłanych na adres 89@wyborcza.pl (temat maila – Rekrutacja na staż 89).

Ze względu na formę stażu – współpracę z dwoma stażystami przez dwa miesiące do kwietnia 2019 roku – rekrutację prowadzimy ciągle.

Oferujemy:

  • wynagrodzenie,
  • 2 miesiące pracy pod okiem doświadczonych redaktorów i kierowników projektów,
  • wsparcie w zakresie pisania tekstów, prowadzenia wywiadów, tworzenia treści na stronę, redagowania gazety, tworzenia projektów oraz współpracy z zaangażowanymi w think tank instytucjami,
  • udział w tworzeniu opiniotwórczych treści oraz think tanku,
  • możliwość publikacji na łamach Gazety Wyborczej,
  • udział w działaniach i konferencjach instytucji współpracujących z think tankiem,
  • udział w konferencjach organizowanych przez think tank,
  • program mentorski prowadzony przez znanych publicystów i redaktorów Gazety Wyborczej.

Mile widziana znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego lub hiszpańskiego w stopniu zaawansowanym.

Projekt „Future is Now – Przyszłość jest Teraz” jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej.

Informacje i poglądy przedstawione na tej stronie są wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej. Ani instytucje i organy Unii Europejskiej, ani żadna osoba działająca w ich imieniu nie mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za wykorzystanie informacji tu zawartych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.